Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ

Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ

Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ
. Фото: National Cancer Institute

Центр громадського здоров'я заявив, що держава гарантує, що всі, хто отримав першу дозу вакцини проти COVID-19, отримають другу, й розповів, як діяти, якщо виникли проблеми.

Так, у пресслужбі ЦГЗ пояснили, що для вакцинації другою дозою мають запросити телефонним дзвінком за контактом, який ви залишили після першого щеплення.

При цьому люди, які вакцинувались у масових центрах вакцинації, отримають другу дозу у тих самих центрах. Якщо ж на вакцинацію записував роботодавець, він і має організовувати й друге щеплення.

Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувалися залишковими дозами, зокрема громадські діячі. У ЦГЗ зазначили, що записи про щеплення зберігаються на рівні центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та з дозволу пацієнта доступні відповідним медичним працівникам. Тому, якщо є запис про перше щеплення, мають записати на друге через відповідний проміжок часу.

Якщо у щепленні відмовили — слід звертатися до контакт-центру МОЗ за телефоном 0 800 60 2019.

У випадку, якщо вас не записали на отримання другої дози вакцини під час першого щеплення/або не запрошують телефонним дзвінком для введення другої дози вакцини, то ближче до дати другого щеплення можна звернутися до того самого пункту щеплення або ж, у випадку зміни локації, до найближчого. Також можна звернутися до сімейного лікаря. Якщо вас вакцинували організовано мобільними бригадами, потрібно звернутися до роботодавця.

Читайте також: Чому в Україні низькі показники вакцинації від COVID-19. Пояснює радник голови ОП

У випадку зміни місця роботи можна звернутися до колишнього роботодавця та вакцинуватися разом із попереднім колективом або ж вакцинуватися з іншим колективом, який має отримувати другу дозу (за умови, що перша доза вакцини та ж, що в цього колективу — AstraZeneca, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinovac (CoronaVac). Якщо людина не може вакцинуватись із попереднім колективом та знайти інший, їй потрібно звернутися до контакт-центру МОЗ.

Центр розповів, що у випадку, якщо в області змінився регіональний координатор, а роботодавець немає його контакту, йому потрібно звернутися до департаменту охорони здоров’я обласної чи Київської міської держадміністрацій. Такий же алгоритм дій людей, які пропустили отримання другої дози вакцини разом зі своїм колективом та в колективі не набирається більша кількість для виїзду мобільної бригади.

Якщо інформації про вакцинацію людини від COVID-19 немає в електронній системі охорони здоров’я у випадку наявності довідки про щеплення потрібно звернутися до сімейного лікаря або ж у медичний заклад, де проводилась вакцинація, а якщо довідки немає — телефонувати в контакт-центр медичної інформаційної системи, через яку вносилися дані, чи залишати звернення в контакт-центрі МОЗ.

Якщо дані в електронну медичну систему внесли з помилкою, чи отримаю я свідоцтво про вакцинацію, потрібно вернутися до сімейного лікаря та виправити її, а після — отримати свідоцтво. Також помилку може виправити медпрацівник, який вас щепив.

Якщо в час, коли потрібно вводити другу дозу вакцини, людина потрапила в лікарню або СІЗО, людина може бути вакцинована там, за умови, що немає протипоказань та вакцинація проводиться тією ж вакциною, що й перша доза.

Чи можна отримати другу дозу раніше

У ЦГЗ повідомили, що бажано зробити щеплення другою дозою вакцини Comirnaty/Pfizer через 21–28 днів, вакциною CoronaVac/Sinovac — через 28 днів, AstraZeneca (Covishield/SKBio) — через 12 тижнів після отримання першої дози. Якщо вакцинуватися другою дозою в зазначену дату не вдалося, то слід зробити це за першої нагоди. На цей момент не визначений кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцини проти COVID-19.

При виникненні непереборних обставин введення другою дози можна зробити на 7 днів раніше зазначеного інтервалу для вакцин CoronaVac/Sinovac та AstraZeneca (Covishield/SKBio). Для вакцини Comirnaty/Pfizer відразу зазначено "вікно", у межах якого можна зробити щеплення, — у період між 21-м та 28-м днем після введення першої дози.

Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується без необхідності її повторного введення або вакцинації спочатку.

Чи можна вакцинуватися вакцинами з різних країн

Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших майданчиках в інших країнах. Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики.

"Вакцина AstraZeneca індійського виробництва (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються, як різні вакцини та є взаємозамінними", — зазначили у ЦГЗ.

Чи можна вакцинуватися вакцинами різних типів

У Центрі пояснили, що вакцини різних типів не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад, мРНК-вакциною Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо ці препарати використовують різні принципи роботи й мають різний склад.

Що відомо

  • Станом на ранок 6 липня в Україні підтвердили 541 новий випадок COVID-19, одужали 1086 людей, летальних випадків — 20, шпиталізовані — 266 осіб.
  • В Україні відкрили вже понад 130 центрів вакцинації від COVID-19.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • В Україні розпочався четвертий етап вакцинації від COVID-19. Під час нього щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.
  • ЮНІСЕФ очікує, що 20% населення України буде щеплено вакцинами, отриманими від глобальної ініціативи COVAX. Водночас у фонді закликали продовжити рутинну вакцинацію від інших хвороб.

Читайте також

З 2 липня в Україні змінюються умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

Посли країн G7 заявили про готовність допомогти Україні у проведенні вакцинації

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок