Міністерство охорони здоров'я розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря.
"В Україні десятки тисяч людей щодня щепляться проти COVID-19. Хтось робить це вперше, а хтось вже завершив вакцинацію. Ще у центрі вакцинації вас попередять, що після щеплення організм може реагувати на вакцину. Це нормально, оскільки в цей момент ваш організм вибудовує захист від вірусу", — повідомила пресслужба МОЗ.
Перелік можливих реакцій:
- почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції;
- лихоманка чи озноб;
- головний біль, біль у м'язах чи суглобах, біль у животі;
- збільшені лімфатичні вузли;
- нудота;
- втомлюваність;
- безсоння;
- запаморочення.
Читайте також: Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ
Зазначається, що зазвичай такі реакції минають за кілька днів, однак слід стежити за тим, як організм реагує на щеплення, і в разі потреби консультуватися з сімейним лікарем.
"Не збивайте невисоку температуру і в жодному разі не намагайтесь самостійно "лікуватись" антибіотиками", — підкреслили в МОЗ.
Там наголосили, що інший ризик при щепленні – алергічні реакції. Такі випадки дуже рідкісні й зазвичай виникають в перші секунди чи хвилини після вакцинації. Саме тому медики просять зачекати 15-30 хвилин, щоб у разі потреби вам надали термінову допомогу.
Слід негайно повідомити сімейного лікаря, або звернутися до медичного закладу, якщо після щеплення виникли такі симптоми:
- судоми;
- втрата свідомості;
- блювання;
- висип на тілі;
- сильний біль;
- температура понад 38°C;
- сплутаність мови.
У МОЗ зазначили, що ці симптоми можуть бути ознаками іншого захворювання, яке збіглося в часі з вакцинацією і потребує своєчасного лікування.
Що відомо
- Станом на ранок 15 липня в Україні підтвердили 623 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 37 дітей та 12 медпрацівників.
- За добу 12 липня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 83 177 людей. Одну дозу отримали 45 535 людей, повністю імунізовані — 37 642 людини.
- Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що ситуація з поширенням коронавірусу у світі стабілізувалася на "дуже високому рівні".
- В Україні відкрили вже близько 200 центрів вакцинації від COVID-19.
- Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
- В Україні розпочався четвертий етап вакцинації від COVID-19. Під час нього щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.
- ЮНІСЕФ очікує, що 20% населення України буде щеплено вакцинами, отриманими від глобальної ініціативи COVAX. Водночас у фонді закликали продовжити рутинну вакцинацію від інших хвороб.
Читайте також
У вересні два інститути НАН представлять розробку української вакцини від COVID-19 –Ляшко
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!