Вступна кампанія на Тернопільщині: що потрібно знати абітурієнтам

Вступна кампанія на Тернопільщині: що потрібно знати абітурієнтам

Вступна кампанія на Тернопільщині: що потрібно знати абітурієнтам УНІАН

З 1 липня в Україні стартувала вступна кампанія до ВНЗ. З цього дня абітурієнти можуть реєструватися в електронних кабінетах. Відповідальні секретарі приймальних комісій Юрій Древніцький і Олександр Шашкевич розповіли про особливості вступної кампанії 2021 року.

Юрій Древніцький каже, що вступна компанія працює і реєстрація електронних кабінетів відбувається без проблем:

"Деякі нюанси є у вступників в магістратуру, оскільки у 2021 році вперше реєстрація електронних кабінетів дозволена і випускникам коледжів, а також випускникам бакалаврату, але загалом все добре".

Древніцький розповів, що більшість вступників самостійно формують свої електронні кабінети:

"В когось виникають певні труднощі. Особи зі спеціальними умовами вступу мають змогу звернутися до центрів, які надають консультації. Вони діють при кожному закладі вищої освіти".

"Стосовно проблем, думаю, що тут не повинно їх виникати зовсім. В електронний кабінет завантажується фотокартка абітурієнта, завантажується додаток до документа про повну загальну середню освіту, якщо це випускник школи. Потрібно вказати номер телефону. Також для осіб, які користуються додатковими умовами вступу, як сільський коефіцієнт потрібно завантажити довідку номер 13 про реєстрацію місця проживання у сільській місцевості", - каже Шашкевич.

Для завантаження фотографій варто використовувати фотографії, які використовують на офіційні документи.

"Це є поширеною помилкою вступників, які люблять селфі. Оскільки з цієї фотокартки в майбутньому буде виготовлятися студентський квиток, тому прохання до вступників користуватися послугами центрів надання допомоги, де офіційно вас фотографують, чи використовувати послуги ательє", - каже Древніцький.

Вперше в цьому році обмежили кількість заяв, які абітурієнти можуть подавати на контракт – це максимально 30 заяв, які можна подати лише на контракт.

"Цьогоріч, як і минулого року дозволяється подавати до 5 заяву на місця державного замовлення, цим заявам присвоюється пріоритетність від 1 до 5, які будуть розглядатися в цій черговості", - каже Шашкевич.

Міністр освіти Шкарлет 29 червня розповів, що цьогоріч в Україні збільшилася кількість двохсотбальників з ЗНО. Таких є 528 учасників. Минулого року було трохи понад 400. Шашкевич каже, що для того, щоб претендувати на місце державного замовлення необхідно мати мінімальний конкурсний бал не менше 125 балів.

Реєстрація у кабінетах буде тривати до 30 вересня.

"З 14 липня починається подання заяв та документів через електронні кабінети. Вона триватиме для осіб, які планують здобувати освіту за державним замовленням до вісімнадцятої години 23 липня. Абітурієнти, які планують на контракт також у майбутньому зможуть подавати заяви через електронні кабінети. Не пізніше 28 липня вступники у своїх електронних кабінетах побачить, що вони отримали рекомендації на бюджетну форму навчання. Тоді потрібно передати оригінали своїх документів, а саме: сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, шкільне свідоцтво до закладу вищої освіти з якого вони отримали рекомендації Це може здійснюватися 3 способами. Дається час до 2 серпня, щоб подати власноруч документи, або можна це зробити рекомендованим листом, чи використовуючи електронну пошту з накладання електронного підпису вступника. Це було започатковано минулого року. Від 9 серпня заклади вищої освіти зобов’язані видати наказ про зарахування на місця державного замовлення. Після того, як будуть зараховані вступники, то тоді можна здійснювати рекомендацію на місця контракту. Заклади вищої освіти мають право зараховувати таких вступників аж до 30 вересня цього року", - каже Шашкевич.

Юрій Древніцький розповів, що основні й додаткові набори кожний заклад визначає самостійно:

"В нас передбачено додатковий набір на бакалаврат, лише на заочну форму навчання у вересні, а також додаткові сесії прийняття на магістратуру у вересні, жовтні, листопаді".

Що відомо

  • В Україні 21 травня розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання-2021. У першому тестуванні з хімії взяли участь 9885 осіб, що становить 77,6% від загальної кількості зареєстрованих.
  • У Міносвіти повідомили, що додаткова сесія зовнішнього незалежного тестування у 2021 році відбудеться з 29 червня по 14 липня.
  • Найпопулярнішими предметами зовнішнього незалежного оцінювання-2021 стали українська мова і література, історія України та математика. Останній предмет не слали близько 32% абітурієнтів.
  • Міністерство освіти та науки опублікувало відеороз'яснення того, які прохідні бали потрібні для вступу до вищих навчальних закладів під час вступної кампанії-2021.
  • 29 червня в Україні стартувала вступна кампанія до закладів фахової передвищої освіти. Вступники після 9 класу можуть подавати документи до 13 липня. Для вступників на основі 11 класів за денною формою здобуття освіти до закладів ФПО реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 1 липня.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди