В Україні стартує ЗНО. Як воно відбуватиметься та що брати на тестування

В Україні стартує ЗНО. Як воно відбуватиметься та що брати на тестування

В Україні стартує ЗНО. Як воно відбуватиметься та що брати на тестування
pixabay

21 травня в Україні розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, яка розпочнеться тестуванням із хімії. Друге та третє тестування основної сесії ЗНО-2021 відбудуться на початку наступного тижня.

Для участі у тестуванні з хімії зареєструвалися 12 744 людини, для яких створено 881 аудиторію у 62 пунктах тестування, повідомляється на сайті Міносвіти,

Як проходитиме ЗНО-2021

Як нагадали у міністерстві, 24 травня проводитимуться тестування з іспанської, німецької та французької мов, а 25 травня відбудеться тестування з англійської мови.

Щоб потрапити до пункту проведення ЗНО, зареєстровані учасники повинні будуть мати наступні документи:

  • оригінал Сертифіката ЗНО;
  • паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті.
  • запрошення-перепустку для участі у ЗНО.

"Український центр оцінювання якості освіти наголошує, що станом на сьогодні понад 50% учасників, зареєстрованих для участі в ЗНО, не роздрукували свої запрошення-перепустки. Учасникам, які мають намір взяти участь у тестуванні, необхідно роздрукувати цей документ: у ньому зазначено проміжок часу, протягом якого рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску", – зазначається у повідомленні.

У Міносвіти нагадали, що учасники мають роздрукувати запрошення-перепустку самостійно з інформаційної сторінки.

При цьому учасники ЗНО матимуть годину для того, щоб потрапити до пункту тестування. Біля входу учасників ідентифікуватимуть та перевірятимуть температуру їхнього тіла.

"Щоб уникнути скупчення біля входу до пункту тестування, допуск учасників розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50. У запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, протягом якого учасникам ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску. Сама процедура допуску передбачає проходження термометрії й ідентифікації учасників ЗНО", – зазначили у міністерстві.

У разі, якщо учасник тестування не зможе пред’явити оригінал Сертифіката, паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, його не допустять до пункту проведення ЗНО. Якщо учасник прибуде до пункту тестування після 10:50, його також не буде допущено до участі в тестуванні.

У разі ж, якщо учасник із поважних причин не зможе взяти участь в основній сесії ЗНО, він матиме можливість долучитися до додаткової сесії.

Для реєстрації у ній потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета (з урахуванням дня проведення) подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Зразок заяви та перелік документів, які необхідно надати, можна знайти на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Що слід взяти на тестування

Окрім зазначених вище документів, учасникам ЗНО рекомендують взяти із собою 2-3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, пляшку з питною водою без етикетки, а також засоби індивідуального захисту, які учасник ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися. Речі, не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання, учасники ЗНО залишатимуть у спеціально відведеному місці, на яке вкаже інструктор в аудиторії тестування.

"Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування", – наголосили. в Міносвіти.

Також організатори ЗНО просять учасників тестування дотримуватися рекомендацій медиків та правил соціального дистанціювання.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє українських школярів від складання державної підсумкової атестації у 2021 році через поширення COVID-19.
  • Міністерство освіти та науки України опублікувало наказ про затвердження умов вступної кампанії на 2021 рік. Вона розпочнеться в липні, більшість абітурієнтів зможуть подати заяви через інтернет.
  • Міністерство освіти зараховуватиме сертифікати, отримані студентами з міжнародних мовних іспитів з іноземної мови, як державну підсумкову атестацію з іноземної мови.
  • Український центр з оцінювання якості освіти вирішив перенести проведення пробного ЗНО у Києві та у Миколаївській області на 15 травня через продовження карантинних обмежень.
  • Міносвіти повідомило, що попри скасування цьогорічної державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів, зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено.
  • У Міносвіти повідомили, що додаткова сесія зовнішнього незалежного тестування у 2021 році відбудеться з 29 червня по 14 липня.
  • 18 травня в Україні завершилася реєстрація на додаткову сесію ЗНО.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок