У світі щороку використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок, а до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Водночас в Україні з 2022 року заборонять розповсюджувати пакети, якщо вони не біорозкладні.
З нагоди Дня відмови від поліетилену, який відзначають у світі 3 липня, Суспільне вирішило розповісти, які обмеження щодо цього матеріалу діють в різних країнах.
Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого. Поліетилен розкладається понад 200 років, а пластик – майже 450 років. В Україні щороку на одного українця припадає до 500 таких пакетів.
У червні поточного року Верховна Рада остаточно заборонила розповсюдження пластикових пакетів в Україні з 2022 року. Схожий закон діє в країнах Євросоюзу з 2021 року. Заборона пластикових пакетів також діє у декількох штатах США.
Читайте також: Життя без поліетиленових пакетів. Якими є альтернативи та як відмовитися від пластику
Що відомо
- В країнах ЄС 3 липня набула чинності заборона на виробництво та продаж пластикового посуду одноразового використання.
- 1 червня Верховна рада підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року.
- 27 листопада 2020 року німецький Бундестаг заборонив використання пластикових пакетів. Супермаркети перестануть їх пропонувати з 2022 року.
- Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу – Евересту.
- Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів – США та Велика Британія – поки що не долучилися до роботи.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!