Німеччина заборонила використовувати пластикові пакети

Німеччина заборонила використовувати пластикові пакети

Німеччина заборонила використовувати пластикові пакети
. АР

Німецький Бундестаг заборонив використання пластикових пакетів. Супермаркети перестануть їх пропонувати з 2022 року.

"Пластиковий пакет є втіленням нераціонального використання ресурсів", - заявила міністерка охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце (Svenja Schulze), яка ініціювала законопроєкт, передає DW.

Пластикові пакети з товщиною стінок від 15-ти до 50 мікрометрів будуть заборонені після перехідного періоду, який триватиме 12 місяців. Раніше планувалося, що він триватиме пів року, однак період продовжили за наполяганням представників роздрібної торгівлі

Водночас, не заборонятимуться сумки багаторазового використання та тонкі пластикові кульки, які використовуються для упаковки овочів та фруктів.

Міністерка переконана, що гарними альтернативами пластиковим пакетам є корзини для покупок, матерчаті сумки, які можна прати та сумки багаторазового використання для купівлі м'ясних та молочних виробів. 

Натомість в організації із захисту довкілля WWF назвали заборону "символічною", оскільки в Німеччині тільки один відсоток поживання синтетичних матеріалів припадає на пластикові пакети.

Ліві та Партія Зелених у Бундестазі також назвали заходи влади недостатніми.

"Мінізаконом не вдасться зупинити тренд до одноразової упаковки", - заявила речниця з питань захисту довкілля Зелених Беттіна.

Водночас праворадикальная партія "Альтернатива для Німеччини" заявила, що заборона пластикових пакетів - невиправдане втручання у ринок без видимих переваг для довкілля.

Що відомо

  • Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу - Евересту.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів - США та Велика Британія - поки що не долучилися до роботи.
На початок