Вчені знайшли на вершині Евересту мікропластик

Вчені знайшли на вершині Евересту мікропластик

Вчені знайшли на вершині Евересту мікропластик
АР

Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу - Евересту.

"Незважаючи на те, що найвищі піки Евересту неймовірно важко досягти для досліджень, стало зрозуміло, що мікропластик збирався там протягом багатьох років", - зазначено в дослідженні, оприлюдненому у виданні Cell Press.

Для дослідження науковці із США, Великої Британії та Непалу у 2019 здійснили експедицію, під час якої зібрали 19 проб снігу та проточної води. Збирати зразки вони почали на висоті 4200 метрів. В усіх було виявлено мікропластик, зокрема і в зразках, взятих на висоті у 8440 метрів над рівнем моря (висота Евересту - 8848 метрів).

Водночас науковці відзначають, що концентрація речовини зменшувалась зі збільшенням висоти.

Вчені називають мікропластиком частинки пластику менші за 5 міліметрів. На відміну від звичайного пластику, мікрочастинки важче виявити та від них складніше очистити воду. Водночас, як саме він впливає на організм - наразі невідомо.

Що відомо

  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів - США та Велика Британія - поки що не долучилися до роботи.
На початок