Історична перемога України, колапс Крістіана Еріксена. Чим запам'ятався груповий етап Євро-2020 УАФ

Основні події та моменти групової стадії турніру.

Чемпіонат Європи з футболу взяв перерву перед стартом матчів плей-оф. 16 команд за підсумками групового етапу Євро продовжать виступи на турнірі, зокрема серед них і збірна України, яка потрапила до рейтингу найкращих третіх місць.

Груповий етап Євро-2020 складався з 36 матчів, які проходили упродовж 13 ігрових днів. За цей час команди забили 94 голи (2.6 у середньому за гру), причому 39 м'ячів припало саме на поєдинки третього туру.

Окрім результивних поєдинків, груповий етап чемпіонату Європи запам'ятався кількома важливими подіями, які відбулися під час нього. Суспільне Спорт підводить підсумки під груповим етапом Євро-2020 та виділяє ключові моменти цієї стадії.

Колапс Крістіана Еріксена

Чемпіонат Європи з футболу розпочався з перемоги Італії над Туреччиною (3:0). Проте вже у другий ігровий день відбувся інцидент з падінням Крістіана Еріксена - півзахисник збірної Данії впав у неігровому моменті матчу з Фінляндією і, як виявилося згодом, відбулося це через зупинку серця.

Крістіан Еріксен - падіння у матчі Данія - ФінляндіяAP

Життя Еріксена вдалося врятувати завдяки оперативному втручанню бригади лікарів швидкої допомоги, які використали дефибрілятор та штучний масаж серця.

Після госпіталізації Еріксену зробили операцію, вжививши під шкіру кардіовертер-дефибрілятор - пристрій, який стимулюватиме його серцеву активність та зможе його реанімувати за умов повторного колапсу.

Без Крістіана Еріксена Данія програла два стартові матчі на Євро-2020 - Фінляндії (0:1) та Бельгії (1:2). Однак у вирішальному турі здобула три очки та вийшла у плей-оф чемпіонату Європи, оновивши досягнення турніру.

100% глядачів на трибуні в Будапешті

Перед початком Євро-2020 УЄФА ухвалила рішення щодо вболівальників на трибунах в умовах пандемії коронавірусу. Організація надала країнам право самостійно вирішувати, скільки глядачів зможуть відвідувати поєдинки.

Кількість заповнюваних місць на трибунах Євро-2020 була нерегламентованою. Поєдинки на "Вемблі", наприклад, проходили за 25% заповнюваності трибун (22 500 фанів змогли відвідати гру), на решті стадіонів цей показник міг бути вищим.

А ось влада Угорщини відзначилася. Три поєдинки групової стадії, які приймав стадіон, пройшли без обмежень на кількість глядачів.

БудапештAP

Через унікальну відвідуваність Будапешт навіть розглядали у якості альтернативи лондонському "Вемблі" для проведення фіналу Євро-2020. У підсумку владі Великої Британії пішлося піти на компроміс та збільшити кількість фанів на півфіналах та фіналі Євро-2020 до 75% - гру зможуть відвідати стільки ж, скільки за умов її проведення у Будапешті - 67 000 фанів.

Для Будапешту Євро-2020 закінчиться у неділю, 27 червня. Саме тоді на місцевому стадіоні "Ференц Пушкаш" зіграють Нідерланди та Чехія в 1/8 фіналу.

Історична перемога збірної України

Збірна України не вигравала на чемпіонаті Європи впродовж дев'яти років. Після виграшу над Швецією у першому в історії поєдинку на турнірі в 2012 році українська збірна програла наступні п'ять.

У матчі з Нідерландами негативна серія поразок продовжилася, хоча українцям вже тоді вдалося перервати безгольову серію, забивши два м'ячі. А у наступному поєдинку команда Андрія Шевченка здолала Північну Македонію та здобула перші три очки на турнірі.

Перемоги 2:1 над Північною Македонією, як виявиться згодом, вистачить для проходу в плей-оф. Україна не здолала Австрію у вирішальному матчі, однак отримала шанс поборотися за чвертьфінал зі збірною Швеції.

Водночас, Україна залишається командою, яка пропускала в кожному матчі чемпіонату Європи, в якому брала участь. Матч проти шведів стане для українців 10-м, і якщо вони пропустять гол і в ньому, то повторять антирекорд збірної Румунії.

30-матчева безпрограшна серія Італії

Збірна Італії першою вийшла у плей-оф чемпіонату Європи з футболу. У стартових двох поєдинках італійці виграли у Туреччини та Швейцарії з однаковим рахунком 3:0.

Групову стадію команді Роберто Манчіні вдалося закінчити з максимумом очок та без пропущених м'ячів. А також з продовженням серії без поразок.

ІталіяAP

Італія повторила власний рекорд, який тримався 82 роки - 30 матчів без поразок. Це одна із найбільш тривалих безпрограшних серій в історії збірних.

Перевершити абсолютний рекорд (35 матчів без поразок) італійці не зможуть на Євро-2020 навіть за умов перемоги на турнірі. Проте виграш Євро наблизить італійську збірну до цього результату.

Автоголи на чемпіонаті Європи

Груповий етап Євро-2020 запам'ятався і за кількістю автоголів, які зробили команди в матчах. Їхня кількість стала аномальною: у 36 матчах збірні відзначилися вісьмома автоголами.

ДубравкаAP

Вісім автоголів - абсолютний антирекорд в історії чемпіонатів Європи (попередній показник - три автоголи на Євро-2016). Однак це не єдине досягнення з автоголами, яке вдалося перевершити.

• рекорд за автоголами в одному матчі - 2 (Німеччина - Португалія 4:2, другий тур)
  • рекорд за автоголами голкіперів на Євро - 3 (Войцех Щесни, Лукаш Градецькі, Мартін Дубравка)

Якщо на Євро-2020 буде ще хоча б один випадок автоголу, то цей турнір увійде в історію ще й тому, що на ньому було забито стільки ж м'ячів у свої ворота, скільки на всіх попередніх турнірах разом! З 1976 до 2016 на Євро було зафіксовано дев'ять випадків автоголів.

Рекорди результативності Кріштіану Роналду

Кріштіану Роналду бере участь на п'ятому чемпіонаті Європи у своїй кар'єрі, що є рекордним досягненням серед футболістів на турнірі. На Євро-2020 він прибув у якості одного із чемпіонів - Португалія у 2016 році стала володарем трофею.

Португальці вдруге поспіль вийшли у плей-оф Євро у якості однієї з найкращих команд, що посіли третє місце. Проте для Роналду цей груповий етап запам'ятався саме рекордами результативності.

Спочатку Роналду перевершив досягнення Мішеля Платіні та став найрезультативнішим футболістом в історії чемпіонатів Європи. А згодом повторив світовий рекорд за кількістю голів завдяки дублю в матчі проти Франції.

РоналдуAP

Загалом на Євро-2020 36-річний Роналду забив п'ять м'ячів (три - з пенальті). Він вже є найстаршим автором голу в історії збірної Португалії, а також найстаршим автором дублю в історії Євро, причому на самому турнірі оновив це досягнення.

Драматичний виліт Польщі та Угорщини

Заключний день ігрового дня став найрезультативнішим за кількістю голів на Євро-2020. У чотирьох поєдинках команди забили 18 м'ячів, а у двох групах спостерігалася драматична розв'язка за вихід у плей-оф.

У першому матчі збірна Польща ледь не вирвала перемогу в матчі проти Швеції. Програючи з рахунком 0:2, поляки відігралися і за шість хвилин до фінального свистка намагалися вирвати три очки, які б їх виводили у плей-оф.

Проте Польща не забила і навіть пропустила втретє. Цей результат вивів Україну в плей-оф Євро-2020, а Швеція завдяки ньому - виграла групу E.

ШвеціяAP

Не менш драматичною вийшла розв'язка в групі F. Впродовж 90 хвилин ігрового часу на останнє місце в групі опускалися три команди - Німеччина, Португалія та Угорщина.

Німці перебували останніми найбільше за інших - біля години. Угорці відкрили рахунок на старті зустрічі з німецькою збірною і навіть після того, як пропустили після перерви, одразу ж вийшли уперед.

Втримати перемогу Угорщина не змогла - Німеччина зрівняла рахунок за шість хвилин до кінця основного часу. Проте у квартеті, який перед початком Євро охарактеризували як "групу смерті" угорцям вдалося набрати два очки.

НімеччинаAP

Усі важливі моменти з ігрових днів Євро-2020:

БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів