Достроковий переможець групи України та магічні голи Де Брейне. Що відбулося в сьомий день Євро-2020 AP Images

І перша перемога України на Євро-2020.

Збірна України нарешті перервала шестиматчеву програшну серію на чемпіонатах Європи - у другому турі цьогорічного турніру команда Андрія Шевченка здолала Північну Македонію.

Ця перемога зберігає шанси України на продовження боротьби на турнірі, але розслаблятися синьо-жовтій збірній ще зовсім рано. Водночас, переможці двох інших матчів ігрового дня у четвер, 17 червня, уже гарантували собі вихід у плей-оф.

Суспільне Спорт розбирає ключові моменти ігрового дня, які сталися 17 червня.

Результати ігрового дня (17 червня)

• Група B. Данія - Бельгія 1:2
  • Група С. Україна - Північна Македонія 2:1
  • Група С. Нідерланди - Австрія 2:0

Відомі ще два учасники плей-оф - і перший переможець групи

Дві перемоги у стартових матчах - цього достатньо для дострокового виходу з групи на Євро-2020. Спершу з таким результатом вибралася з групи Італія, а після неї Бельгія та Нідерланди - саме ці три збірні уже гарантували собі продовження турніру в плей-оф раунді.

Нідерланди святкують голAP Images

Нідерланди святкують гол

Усі три команди зараз йдуть на першому місці у своїх групах, але між ними є відмінності. Італія ще може фінішувати другою, Бельгія - навіть третьою, а от Нідерланди достроково виграли свій квартет. Якщо для італійців та бельгійців останній тур ще матиме якусь вагу, то для нідерландців - жодної відповідальності.

Нідерланди уперше з 2008 року вийшли з групи на Євро, тоді ж вони востаннє це робили з першого місця.

Україна - на другому місці перед останнім туром

Перемога Нідерландів з рахунком саме 2:0 над Австрією змінила розташування місць у групі С. Тепер - за тур до завершення групового етапу - саме українці ідуть на другому місці, а австрійці - треті. Усе завдяки більшій кількості забитих м'ячів.

• Турнірна таблиця групи C (після двох турів)
  1. Нідерланди - 6 очок, 5:2 різниця м'ячів
  2. Україна - 3 очки, 4:4
  3. Австрія - 3 очки, 3:3
  4. Північна Македонія - 0 очок, 2:5

Що це означає на практиці? В останньому турі Україна та Австрія в очному матчі будуть розігрувати другу позицію та вихід у плей-оф. І українці перебуватимуть у так званій поулпозиції (матимуть перевагу).

Тобто Україну задовольнить не лише перемога, але й нічия для фінішу на другому місці. А от Австрії потрібно буде неодмінно вигравати.

У випадку нічиєї обидві команди найімовірніше пройдуть далі: Україна з другого місця, Австрія - з третього. І найімовірніше друге місце групи С у 1/8 фіналу Євро-2020 вийде на Італію. А нагадаємо, це саме та збірна, зустрічі з якою хотів уникнути Андрій Шевченко.

Магія Кевіна Де Брейне

Збірна Бельгії у першому таймі проти Данії не показала взагалі нічого в атаці: данці домінували і могли забивати більше, ніж один гол. У перерві тренерський штаб бельгійців наважився на ключову заміну - на поле вийшов Кевін Де Брейне.

Для півзахисника це був дебют на Євро-2020, він усього два тижні тому отримав травму в фіналі Ліги чемпіонів, тому пропускав перший матч. А в грі проти Данії Кевіну вистачило 25 хвилин, щоб перевернути усе з ніг на голову.

Спершу Кевін в оточенні трьох захисників зміг віддати результативну передачу на Торгена Азара (1:1), а тоді - він ж забив переможний гол у матчі після комбінаційного футболу від Бельгії.

Гол та ассист - Кевін Де Брейне повністю змінив хід матчу проти Бельгії та приніс перемогу своїй команді. Обидва голи забиті наче у PlayStation.

Момент дня - відмова Кевіна Де Брейне від святкування

Кевін Де Брейне забив переможний гол у матчі проти Данії, але не святкував його.

"Я забив гол у тій частині поля, де Крістіан Еріксен упав у суботу, тому я не святкував".