Емоційна перемога Хорватії та ще один учасник плей-оф. Що відбулося в 12-й ігровий день Євро-2020 AP

У групі D ще дві команди вийшли у плей-оф турніру - Україна продовжує чекати.

Груповий етап чемпіонату Європи-2020 наближається до свого завершення. У групі D відбулися ще два матчі, за підсумками яких перепустку в плей-оф отримала ще одна збірна.

Результати групи D означають, що збірна України продовжує очікувати на свій шанс вийти у плей-оф Євро-2020 але її гарантовано випередять вже дві збірні.

Суспільне Спорт розбирає ключові моменти, а також розповідає, хто вийшов у плей-оф з групи D.

Результати ігрового дня (22 червня)

• Група D. Хорватія - Шотландія 3:1
  • Група D. Чехія - Англія 0:1

Хто став 12-м учасником плей-оф Євро-2020

Завдяки тому, що у понеділок Фінляндія та Україна фінішували у своїх групах третіми з 3 очками, це частково прояснило ситуацію в групу D перед вирішальним туром. І Чехія, і Англія вже набрали чотири очки, тож навіть за умов фінішу на третьому місці, все одно б виходили в плей-оф.

Натомість, відкритим залишалося питання третього учасника від групи D. Та чи взагалі він буде: на нього мали відповісти очною зустріччю збірні Хорватії та Шотландії.

Хорватія та Шотландія перед заключним туром мали в активі по одному очку. Команда-переможець матчу гарантувала собі плей-оф, а за умов нічиєї, цим скористалася б Україна - жовто-сині випередили б у рейтингу третю Хорватію.

Хорвати та шотландці ж намагалися здобути перемогу та набрати максимум очок. Вже у першому таймі відбувся обмін голами: на м'яч Ніколи Влашича шотландці відповіли точним дальнім ударом Каллума Макгрегора наприкінці тайму.

Результат 1:1 влаштовував Україну. Але після перерви команди продовжували боротися за перемогу. Зрештою, це вдалося хорватам: Лука Модрич та Іван Перішич забили двічі, і на ці голи Шотландія не знайшла відповіді. 3:1 - перша в історії перемога хорватів над шотландцями

У підсумку Хорватія не лише вийшла в плей-оф, але й зробила це з другого місця. Чехія у паралельному матчі з мінімальним рахунком поступилася Англії.

Англія - переможець групи і зіграє на "Вемблі"

Дуель Англії та Чехії мала відповісти не лише на питання переможця групи. Але й встановити, чи зіграє англійська команда і в першому раунді плей-оф на власному стадіоні.

Лондон на Євро-2020 приймає найбільшу кількість матчів - вісім. Спочатку їх мало бути сім, але УЄФА віддала один із поєдинків, що мав прийняти Дублін, саме столиці Великої Британії.

Збірна Англії провела всі три поєдинки групової стадії саме на "Вемблі". І для того, щоб тут залишитися на 1/8 фіналу, мусила перемагати чехів - ті мали кращу різницю м'ячів.

Для вирішення цього питання англійцям вистачило одного голу. Рахім Стерлінг після передачі Джека Гріліша відзначився м'ячем на 12-й хвилині.

Англія перемагає групу і прийматиме другу команду групу F саме на домашньому стадіоні. Лише за умов виходу в чвертьфінал англійцям доведеться вперше на турнірі зіграти не на власному стадіоні - гра відбудеться в Римі. Півфінали та фінал також прийматиме лондонський "Вемблі".

Турнірна таблиця група D

1. Англія - 7 очок (2:0 різниця м'ячів)
  2. Хорватія - 4 (4:3)
  3. Чехія - 4 (3:2)
  4. Шотландія - 1 (1:5)

Фото дня

Деклану Райсу (Англія), Томашу Соучеку та Владіміру Цоуфалу (Чехія), одноклубникам по "Вест Гему" видали маски для спілкування. Англія у матчі з чехами не розраховувала на Бена Чіллвелла та Мейсона Маунта, яких відправила на самоізоляцію через близький контакт із одноклубником по "Челсі" - шотландцем Біллі Гілмором.

Відео дня

Лука Модріч емоційно радіє виходу збірної Хорватії в плей-оф Євро-2020.

Факт дня

• 22 - удари нанесла Англія за три матчі на Євро-2020. Серед команд, що зіграли три поєдинки на Євро, гірший результат має лише Фінляндія - 19.

Антирекорд дня

• 11 - Шотландія вилітала з усіх чемпіонатів світу та Європи, на яких брала участь, за підсумками групової стадії.
  • 2 - Англія виграла групу з найменшою в історії кількістю забитих м'ячів.

Турнірна таблиця третіх місць (ще не остаточна)

1. Чехія (група D) - 4 очки, 3:2 різниця м'ячів
  2. Швейцарія (група A) - 4 очки, 4:5
  3. Португалія (група F)- 3 очки, 5:4
  4. Україна (група C) - 3 очки, 4:5
  5. Фінляндія (група B) - 3 очки, 1:3
  6. Іспанія (група E) - 2 очки, 1:1