"Мені ж лише 29 років". Лікар розповів про перші слова Еріксена після того, як прийшов до тями

"Мені ж лише 29 років". Лікар розповів про перші слова Еріксена після того, як прийшов до тями

"Мені ж лише 29 років". Лікар розповів про перші слова Еріксена після того, як прийшов до тями AP Images

Що трапилося під час інциденту з колапсом футболіста збірної Данії.

Крістіан Еріксен переніс зупинку серця під час матчу Данія - Фінляндія на Євро-2020. Футболіст спочатку втратив свідомість, після чого йому надали оперативну медичну допомогу.

Еріксена "повернули до життя" завдяки дефибрілятору та штучному масажу серця. Відбулося це за участі бригади лікарів швидкої допомоги, яка вибігла на поле, щоб надати допомогу гравцеві.

Читайте також: Як увесь стадіон підтримав Еріксена під час матчу Данія - Бельгія: відео

Головний лікар бригади швидкої Єнс Кляйнфілд розповів, що відбувалося у той момент, коли Еріксена повертали до тями. За його словами, він одразу ж дав команду своїй бригаді вибігти на поле, як тільки зрозумів, що футболіст перебуває у критичному стані.

"Я був на трибунах з протилежного боку, коли він знепротимонів. Спочатку я нічого такого не подумав. Але потім побачив активну поведінку лікаря збірної Данії. Зрозумів, що це не просто звичайна травма. Футболісти трималися за голову. У певний момент я дав команду членам своєї бригади, щоб вони вибігли на поле. У них був із собою дефибрілятор", - сказав лікар у коментарі Bild.

Кляйнфілд також зазначив, що лікарям збірної Данії було важко точно оцінити стан Еріксена у той момент, коли у гравця зупинилося серце, оскільки вони більш спеціалізовані на травмах.

"Ми зробили йому удар струмом і продовжили масаж серця. Спочатку він [лікар збірної Данії] не міг зрозуміти масштаби ситуації. Коли ви починаєте реанімацію, вам потрібно зробити це якомога швидше. Але лікарі команди в основному лікують багато інших травм, тому їм важче розпізнати раптову зупинку серця. Це я зрозумів після того, як побачив, що вони намагаються дістати його язика з горла. Таким способом ви не врятуєте життя".

Лікар наголосив, що ключовим моментом у порятунку Еріксена було саме своєчасне використання дефибрілятора, оскільки з кожною хвилиною його шанси на виживання зменшувалися. А сам футболіст, прийшовши до тями, не міг повірити, що з ним таке трапилося.

"Швидкість - має значення. Нам знадобилося дві чи три хвилини для дефибріляції Еріксена. Це означає, що шанси врятувати його життя були високими. Після цього він відкрив очі і заговорив до мене. Я спитав його: "Ти з нами"? Він мені відповів: "Так, я тут". А потім додав: "От л**йно, мені ж лише 29 років".

Колапс Крістіана Еріксена: що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів