Драматична поразка України, історична перемога Англії. Що відбулося в третій день Євро-2020 AP Images

Підсумки третього ігрового дня.

Старт збірної України та другий повноцінний ігровий день з трьома матчами - це про неділю, 13 червня, у масштабах Євро-2020. Матч у цей день відбувалися в Лондоні, Бухаресті та Амстердамі, розпочинали шлях на турнірі команди групи C та D.

Цей ігровий день став, поки що, найрезультативнішим на Євро-2020: 10 голів у трьох матчах. Половина з них була забита у поєдинку Нідерланди - Україна.

Суспільне Спорт розповідає про основні події третього ігрового дня Євро-2020 (неділя, 13 червня).

Результати ігрового дня (неділя, 13 червня)

• Група D. Англія - Хорватія 1:0
  • Група С. Австрія - Північна Македонія 3:1
  • Група С. Нідерланди - Україна 3:2

Україна знову програла на Євро, але перервала кілька невтішних серій

• 6 - шоста поразка України поспіль у фінальних частинах чемпіонатів Європи. Це повтор антирекорду турніру: така ж серія була в збірної Югославії з 1968 по 1984 роки.
  • 5 - Україна закінчила 5-матчеву безгольову серію у фінальних частинах Євро (антирекорд належить саме українцям). Синьо-жовта збірна забивала 11 червня 2012 року (двічі Швеції), тоді п'ять матчів без голів, а 13 червня 2021 року два голи Нідерландам.
  • 72 - Україна за п'ять безгольових матчів нанесла 72 удари по воротах, не забила жодного. Серію перервав Андрія Ярмоленко вистрілом з-за меж штрафного.
  • 8 - дебютантів фінальних частин Євро / чемпіонату світу вийшли у складі України на матч проти Нідерландів. Крім першого матчу на ЧС-2006, це найбільша кількість дебютантів.
  • 3 - Андрій Ярмоленко та Роман Яремчук приєдналися до Андрія Шевченка - це три футболісти, що забивали за Україну у фінальних частинах Євро.

Окрім того, Ілля Забарний став наймолодшим українським футболістом, який грав у фінальних частинах чемпіонатів Європи чи чемпіонату світу - 18 років 286 днів.

Австрія дотисла Північну Македонію в дебютному матчі

Австрія виграла свій перший матч в історії на чемпіонатах Європи! Попередні шість ігор - дві нічиї, чотири поразки, жодної перемоги. І от - перший матч Євро-2020 - перемога над Північною Македонією.

Австрійці грали увесь матч першим номером, але до 78-ї хвилини рахунок на табло був рівним, 1:1. Лише в останні десять хвилин австрійці дотисли суперника: спершу спрацювала подача з флангу і гра форварда на випередження, а ближче до фінального свистка македонці уже зупинилися та пропустили ще раз - 3:1.

Перемога підвищує шанси Австрії вийти в плей-оф чемпіонату Європи, теж уперше в своїй історії.

Англія перервала унікальну невдалу серію на стартах Євро

Збірна Англії кваліфікувалася на свій десятий чемпіонат Європи в історії. І у цієї збірної перед стартом було як мінімум дві унікальні серії: команда ніколи не доходила далі півфіналу, а також ніколи не перемагала в перших матчах турніру.

Друга серія нарешті перервана. Збірна Англії у домашньому матчі першого туру Євро-2020 завдяки єдиному голу Рахіма Стерлінга здолала Хорватію (1:0) - взяли реванш за чемпіонат світу-2018.

У попередніх дев'яти матчах-відкриття Євро Англія п'ять разів грала внічию, чотири - програвала. І от, нарешті перша перемога, з десятої спроби.

Гол дня: удар Андрія Ярмоленка

Момент дня

Австрієць Міхаель Грегоріч забив переможний м'яч у ворота Північної Македонії (зробив рахунок 2:1) - цей гол став 700-м в історії чемпіонатів Європи.

Цифри дня

• 17 років 349 днів - англієць Джуд Беллінгем став наймолодшим гравцем в історії чемпіонатів Європи, що виходив на поле за будь-яку команду.
  • 37 років 321 день - македонець Горан Пандєв став другим найстаршим автором голу на чемпіонатах Європи. Рекорд все ще належить австрійцю Івіці ВаштічуЗабив Польщі на Євро-2008 (38 років 257 днів).
  • 5 - уперше в історії Євро матч закінчився з п'ятьма забитими м'ячами (Нідерланди - Україна) після 0:0 у першому таймі.
  • 7 - Нідерланди нанесли сім ударів по воротах України за перші 10 хвилин матчу. Це найбільша кількість ударів на старті матчу в історії Євро.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів