Європейська рада зняла обмеження на подорожі для іноземців з COVID-сертифікатами

Європейська рада зняла обмеження на подорожі для іноземців з COVID-сертифікатами

Європейська рада зняла обмеження на подорожі для іноземців з COVID-сертифікатами
. The Capitals

Європейська рада затвердила рекомендації Єврокомісії та зняла обмеження на подорожі в межах ЄС для іноземців, які мають COVID сертифікати. Так, туристи з інших країн зможуть не проходити додаткове тестування на COVID-19 чи йти на самоізоляцію.

Про це йдеться на сайті Європейської ради.

"Власники сертифікатів вакцинації, виданих відповідно до правил ЄС, не повинні піддаватися тестуванню або карантину, якщо вони повністю щеплені вакциною, схваленої EMA, і з моменту повної вакцинації пройшло не менше ніж 14 днів", – йдеться у повідомленні.

Люди, які мають сертифікат про те, що вони перехворіли на COVID-19, а з дати отримання позитивного результату тесту пройшло менше ніж 180 днів, також звільняються від тестування та карантину.

Водночас іноземці, які приїжджають з країни, в якій значно підвищений рівень захворюваності на COVID-19, й надалі мають надавати довідку про негативний результат тесту на COVID-19, тестуватися після прибуття до ЄС чи проходити обов'язковий карантин. Діти у віці до 12 років повинні бути звільнені від проходження тестів.

Окрім цього Європейська рада закликала, країни-члени ЄС і надалі не радити своїм громадянам відвідувати країни, де ще продовжують виявляти велику кількість нових випадків хвороби.

Що відомо

  • 9 червня Європарламент погодив запровадження COVID-сертифікатів, які слугуватимуть підтвердженням проходження вакцинації від коронавірусу, наявності негативного тесту або ж набуття імунітету після одужання від COVID-19.
  • 10 червня Угорщина першою з-поміж країн ЄС визнала українські свідоцтва про вакцинацію від COVID-19.
  • Станом на 11 червня до єдиної системи Європейського Союзу COVID-сертифікатів долучилися вже дванадцять країн.
  • Кабінет міністрів дозволив українцям та іноземним громадянам під час в'їзду (повернення) на територію України надавати ПЛР-тест, тест на антиген або документ про вакцинацію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок