Парламент Угорщини попри критику правозахисників ухвалив законопроєкт, що забороняє поширення серед неповнолітніх матеріалів, які можна розцінювати як пропаганду гомосексуальності та зміни статі.
Як повідомляє ABC News, відповідне рішення 15 червня підтримали 157 депутатів провладної партії "Фідес" та правої партії "Йоббік". Проти проголосував один незалежний депутат.
Решта опозиційних партії на знак протесту бойкотували голосування.
Правозахисні групи рішуче засудили цей крок, назвавши його інструментом, який можна використовувати для стигматизації та переслідування людей через їхню сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.
При цьому деякі фахівці з прав людини порівняли його із законом, ухваленим Росією у 2013 році. За словами представників правозахисних організацій, він став інструментом переслідування сексуальних меншин.
"Цього ганебного дня місце опозиції не у парламенті, а на вулицях", – заявив мер Будапешта Карачоні в Facebook.
Раніше партія "Фідес" запропонувала законопроєкт, який, на перший погляд, був спрямований у першу чергу на боротьбу з педофілією. Однак містив поправки, які забороняють демонстрацію будь-якої сексуальної орієнтації, крім гетеросексуальної, а також інформацію про зміну статі в шкільних програмах статевого виховання або в фільмах і рекламі, призначених для осіб молодше 18 років.
Що відомо
- Парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє трансгендерам змінювати у документах стать, призначену при народженні.
- 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
- Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
- Посольства США, Великої Британії, країн-членів ЄС та інших країн закликали Україну продовжувати захищати права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, людей-квір.
- Компанія Lego створила набір Everyone Is Awesome на підтримку ЛГБТ-спільноти. Він має з'явитися у продажу 1 червня.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!