В Угорщині трансгендерам заборонили змінювати стать у документах

В Угорщині трансгендерам заборонили змінювати стать у документах

В Угорщині трансгендерам заборонили змінювати стать у документах
.

Парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє трансгендерам змінювати у документах стать, призначену при народженні.

Як пише BBC, закон запропонувала правляча партія Фідес. За проголосували 133 депутати, проти — 57.

Депутат від опозиції назвав закон "злом". Також документ викликав обурення у правозахисних груп і представників ЛГБТ.

Однак уряд країни на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном каже, що ухвалення закону "завершить юридичну невизначеність", і наполягає, що він не "завадить самовираженню громадян".

"Рішення зареєструвати біологічну стать дітей у свідоцтвах про народження не впливає на право чоловіків і жінок вільно відчувати та реалізовувати свою особистість так, як вони хочуть", — ідеться в повідомленні уряду.

Трансгендери і правозахисні групи стверджують, що це "останній удар у війні, оголошеній консервативно-націоналістичним урядом, проти кожного, хто не вписується в їхнє визначення сім'ї".

Також правозахисники зазначили, що після прийняття закону деякі представники ЛГБТ Угорщини заявляли про думки про самогубство і казали, що хочуть утекти з країни в інше місце, де вони зможуть самі визначити свою стать.

Крім того, трансгендери бояться, що дискримінація на їхню адресу буде посилюватися щоразу, коли їм буде потрібно показати свої офіційні документи.

Тепер закон має підписати президент Угорщини Янош Адер, який також є членом партії Фідес. Правозахисники кажуть, що будуть намагатися переконати його це не робити.

Читайте також: "Що робити, якщо ви дізналися, що ваша дитина — гей або лесбійка. Поради психолога"

Що відомо

  • 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
  • Посольства США, Великої Британії, країн-членів ЄС та інших країн закликали Україну продовжувати захищати права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, людей-квір.
  • Наприкінці квітня в Житомирі побили 19-річного хлопця-трансгендера, який прийшов в образі дівчини на побачення з іншим хлопцем. Суспільне поспілкувалося з ним і його матір'ю.
  • Жителі Швейцарії підтримали внесення до кримінального кодексу заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
  • Німецький парламент ухвалив закон, що забороняє застосування так званої репаративної терапії до неповнолітніх — сукупності методик, спрямованої на зміну орієнтації людини на гетеросексуальну.
На початок