Чи підтримують на Миколаївщині дистанційне навчання. Результати досліджень

Чи підтримують на Миколаївщині дистанційне навчання. Результати досліджень

Чи підтримують на Миколаївщині дистанційне навчання. Результати досліджень Ілюстративне фото. Рixabay

Протягом березня і квітня 2021 року відбувалися моніторингові дослідження в закладах загальної середньої освіти, у період з 12 до 20 квітня 2021 року - онлайн-опитування здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників щодо рівня задоволеності організацією та якістю дистанційного навчання у весняному семестрі 2020/2021 навчального року. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти в Миколаївській області Тетяна Голубченко.

Більшість респондентів (65%) позитивно оцінили як координацію (організацію) процесу навчання та якість надання освітніх послуг закладами, так і результати навчання здобувачів. Дві третини респондентів (понад 70%) вважають рівень організації освітнього процесу в ІІ семестрі 2020/2021 навчального року значно кращим.

Індекс задоволеності учасників освітнього процесу станом організації дистанційного навчання у порівнянні з осінню 2020 року зріс найбільше серед керівників закладів фахової передвищої освіти — від низького до вище середнього; серед адміністрації та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти — від середнього до вище середнього; серед студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, педагогічних працівників фахових коледжів — від нижче середнього до середнього.

Водночас думки учасників щодо того, якою має бути форма освітнього процесу після закінчення карантинних обмежень, розділилися так: очною — 50%; мішаною (очно-дистанційною) — 42%; дистанційною — 8%.

"В опитуванні взяли участь 9 184 людини. Учні, батьки, керівники та педагогічні працівники. Тобто ми охопили всі категорії учасників освітнього процесу", — розповіла Тетяна Голубченко.

Читайте також: "Конкурс “Нові технології в новій школі”. Викладачка з Миколаєва стала призером"

За словами Тетяни Голубченко, сервіс "Всеукраїнська школа онлайн" використовують 70% учителів та 50% учнів, сайти шкіл наповнювалися контентом для дистанційного навчання, відбувся перехід з месенджерів на відеоконференцзв’язок, впровадження єдиних підходів до вибору школою освітньої платформи.

  • Використання закладами освіти державного сервісу електронних журналів (E-Journal):

67% — не використовують,

29,4% — використовують електронний журнал та щоденник,

3,6% — заклади освіти, що використовують тільки модуль E-Journal.

  • Задоволеність учнів дистанційним навчанням:

2019/2020 н. р.: 55% — подобається, 45% — не подобається,

2020/2021 н. р.: 70% — подобається, 30% — не подобається.

Третина учнів хочуть продовжити навчання дистанційно, 84% батьків незадоволені дистанційним навчанням.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди