Сім'я громадянки РФ Софії Сапеги, затриманої 23 травня під час інциденту з примусовою посадкою літака Ryanair в аеропорту Мінська, отримала перші листи від неї зі слідчого ізолятора. Зокрема у них Сапега розповідає про своє перебування у СІЗО, а також просить не звинувачувати у тому, як все сталось білоруського опозиціонера Романа Протасевича. Фрагменти листів опублікувала російська служба BBC.
"Сім'я затриманої у Мінську росіянки Софії Сапеги отримала перші два листи від дочки з СІЗО КДБ Білорусі. Софія просить не звинувачувати у трагедії свого друга, колишнього головного редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича", — йдеться у повідомленні.
23 травня Сапегу і Протасевича затримали в аеропорту Мінська після того, як білоруські правоохоронці посадили літак Ryanair, яким вони летіли з Афін до Вільнюса.
Зазначається, що листи були написані 1 і 3 червня. У листах затримана описує життя в СІЗО і свої внутрішні переживання: "Єдиний страх, мучить мене, — це страх відстати. Відстати від життя, адже воно ж таке нестатичне. Боюся вийти ніким і абсолютно непотрібною суспільству. Страшно, що так і не захистила дисертацію".

Читайте також: "Зізнання" Протасевича: батьки переконані, що його змусили тортурами
Також вона просить батьків не звинувачувати Протасевича у тому, що вона опинилася в СІЗО.
"Я ніколи не вірила у віщі сни та інше. Але... в ніч перед вильотом з Афін Ромі приснився сон, що ми приземляємося в Мінську. Він раніше говорив, що йому сняться віщі сни. Шкода тільки, що це був один з них. Прошу, не варто звинувачувати Рому у тому, що все так вийшло. Він оберігав і дбав про мене як міг. Це можна назвати любов'ю. Далі все буде розвиватися нелегко, але сподіваюся, пройде цей шлях достойно", — додає у своєму листі Софія.
Водночас Сапега зазначила, що "дуже багато" читає, пише щоденник, а також займається фізичними вправами.

Що відомо
- Улітку 2020-го у Білорусі почались масові протести після оголошення результатів виборів президента. Місцеві інформаційні ресурси почали активно висвітлювати події в країні, а також публікували пости із закликами до участі в протестах.
- Після цього режим Лукашенка почав активно переслідувати учасників акції та журналістів. Станом на травень 2021 року у в'язницях Білорусі перебувають понад три тисячі людей, який правозахисні організації визнали політв'язнями.
- 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським через активне висвітлення протестів. Блогер летів літаком Ryanair з Афін до Вільнюса. Літак примусово посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування. У Ryanair це назвали "актом повітряного піратства". Разом із Протасевичем затримали його дівчину – росіянку Софію Сапегу.
- Майже за добу після затримання МВС Білорусі заявило, що Протасевич перебуває у СІЗО-1 у Мінську. Там запевнили, що він "не має скарг на здоров'я". Заява стала відповіддю на повідомлення його матері про те, що Протасевич має проблеми із серцем.
- В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та закликали його звільнити. А президент Зеленський доручив підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.
- Після затримання Протасевича, ЄС зупинив інвестиційну допомогу для Білорусі. А ввечері 24 травня Рада ЄС офіційно заборонила білоруським авіакомпаніям літати в країни Європи та закликала звільнити Протасевича і Сапегу.
- Кабінет міністрів підтримав заборону для білоруських літаків входити в повітряний простір України. Заборона набула чинності опівночі 29 травня.
- 2 червня білоруський держканал опублікував фільм з фрагментами "свідчень" Протасевича. Перед цим було опубліковано один із фрагментів допиту.
Читайте також
- Кримінальні справи та порушення правил карантину. У яких випадках країни розвертали літаки
- Протест світу та наслідки для Лукашенка. Що відомо про затримання Романа Протасевича у Мінську
- Арешт Протасевича: Білорусь опублікувала розшифровку переговорів пілота Ryanair з аеропортом Мінська
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!