На Донеччині школярі розробили автономну ферму

На Донеччині школярі розробили автономну ферму

На Донеччині школярі розробили автономну ферму

Автономну ферму з вирощування рослин розробили восьмикласники Краматорської школи №22. Місткості роздрукували на 3D принтері, наразі завершують систему автоматичного поливу. Цей проєкт з біоніки, що поєднує органічні науки з технічними, представили у Малій академії наук.

"Із доопрацювань залишилося засипати ґрунт, вермикуліт, субстрат, а також насіння базиліка та чекати результатів", - розповідає учасник проєкту зі створення автономної ферми Ярослав Мілюта.

За словами Ярослава, над проєктом з однокласником Германом працював з минулої осені. Складається ферма з 36 пластикових місткостей – додекаедрів, в які й висаджуватимуть насіння.

"Сам по собі додекаедр - це правильний шестикутник. Суттю проєкту було вирощування рослин, однак ми хотіли вирощувати їх не в таких пластикових додекаедрах, а скляних сферах, які б розкривалися для експлуатації, ремонту чи чогось ще", - додає Ярослав.

Як розповів Суспільному школяр, основу роздрукували на 3D принтері місцевого підприємства. Також зробили освітлення. Черговий етап – зібрати автоматичну систему поливу.

"Помпа качатиме воду по всій цій конструкції. Є плата Ардуіно, що відповідатиме за регуляцію життєдіяльності всієї ферми. Датчик вологості та витратомір, що фіксує, через електричні імпульси витрати води. На 1 літр - 80 імпульсів", - розповідає учасник проєкту зі створення автономної ферми Герман Звоненко.

Використовувати ферму учасники пропонують як квіткове панно для кімнати та наочний матеріал з різних предметів.

"У нас була перша реплікація - це палац розміром метр на метр і пів метри заввишки, відтворений у подробицях по історичних довідках. Але такий проєкт виявився занадто накладним і було кілька варіантів його зміни. Це вже третій варіант, до якого ми прийшли, найпростіший та найдешевший. Основний упор тут робиться на біологію та електроніку, тому проєкт має назву "Біонічний проєкт Семіраміда", - каже куратор проєкту, вчитель інформатики Андрій Беш.

Додає, за основу ферми використали ідею одного з семи чудес світу "висячих садів Семіраміди".

"Саме учнів медичного класу ми хочемо приєднати до цього проєкту з наступного навчального року. Діти зможуть вивчити, які рослини можна виростити у цій системі, але такі, що впливають на здоров’я людини", - розповідає директорка Краматорської школи №22 ім. М. Крупченка Наталя Малахова.

З цією фермою школа №22 стала однією з 7 навчальних закладів, що взяли участь в освітньому проєкті "Лабораторія універсальної освіти".

"Ми плануємо запустити достатнього багато подібних проєктів і серед них запустити конкурс з цінними призами", - каже керівник проєкту "Лабораторія універсальної освіти" Сергій Гаков.

Учасники можуть виграти для школи 3D принтер. Загалом зібрати всі частини та завершити ферму мають протягом двох місяців.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

На початок