Кістки та органи: у Маріуполі створюють 3-D моделі, які допомагають медикам під час операцій

Кістки та органи: у Маріуполі створюють 3-D моделі, які допомагають медикам під час операцій

Кістки та органи: у Маріуполі створюють 3-D моделі, які допомагають медикам під час операцій Фото: Суспільне Донбас

У Маріуполі в Приазовському державному технічному університеті створюють 3-D моделі кісток та органів. Студенти та викладачі також співпрацюють з медиками, їм моделі допомагають під час операції.

Як розповів Суспільному старший викладач кафедри біомедичної інженерії Богдан Єфременко моделі друкують на 3-D принтері у лабораторії на кафедрі біомедичної інженерії. У Приазовському технічному університеті таких принтерів два.

"Модель формується шляхом видавлення матеріалу на робочу поверхню, тобто в нас спеціальний екструдер – це пристрій, в якому нагрівається полімерна нитка, ну пластик нагрівається і він видавлюється. За допомогою цього формується модель", - розповів Єфременко.

За словами завідувача кафедри біомедичної інженерії ПДТУ Олександра Азархова, на кафедрі біомедичної інженерії вивчають регенеративну медицину, тобто процеси відновлення травмованої тканини.

"Це частина медицини, яка займається створенням штучних внутрішніх органів. Чи то вирощуванням зі стовбурових клітин, чи то друкування на 3-Д принтері", - каже Олександр Азархов.

Викладачі кафедри співпрацюють з лікарями відділення реконструктивної хірургії голови та шиї, що на базі першої міської лікарні. 3-D моделі виготовляють на основі томограми пацієнта.

Кістки та органи: у Маріуполі створюють 3-D моделі, які допомагають медикам під час операціїФото: Суспільне Донбас

Кістки та органи: у Маріуполі створюють 3-D моделі, які допомагають медикам під час операції

Як розповіла Суспільному лікарка щелепно-лицевої хірургії Катерина Джелалі, моделі поліпшують діагностику та планування оперативного втручання.

"3-D моделювання та друк дозволяють покращити лікування та діагностику наших пацієнтів. Надрукована модель дозволяє чітко відобразити анатомічні особливості конкретного пацієнта", - каже лікарка щелепно-лицевий хірург.

За словами завідувача кафедри біомедичної інженерії ПДТУ Олександра Азархова, 3-D друк використовують у навчальних цілей зі студентами.

"Ми брали участь в одному з міжнародних проєктів "Еразмус+Біоарт". Ціль цього проєкту імплементувати учбові програми європейських вищих навчальних закладів до нашого учбового закладу, зокрема з імплантології", - каже завідувач кафедри біомедичної інженерії Олександр Азархов.

За словами професора проєкт профінансував Європейський Союз. Завдяки цьому в університеті створили 4 сучасні лабораторії, зокрема біонічну. Вартість обладнання близько 30 тисяч євро. Викладачі університету навчалися працювати на ньому за кордоном.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди