27 травня в американському штаті Огайо обрали першу переможницю лотереї серед вакцинованих на COVID-19. Нею стала 22-річна Ебігейл Бугенске з передмістя Цинциннаті, яка отримає один мільйон доларів. А переможець серед підлітків – Джозеф Костелло – отримав повну стипендію на навчання в коледжі.
Прикладом штату Огайо користуються й інші штати США, а також країни світу, які намагаються мотивувати своїх мешканців не зволікати із щепленням. Серед заохочувальних призів автомобілі, ліцензії на ловлю риби, безкоштовні алкогольні напої протягом місяця, вечері у ресторанах, бонуси на покупки та інше. Ч
Психолог Ілля Ягіяєв пояснив у ефірі Українського радіо, чи варто Україні також запровадити певні заохочення для активізації процесу щеплень від COVID-19 та чи спрацюють вони серед українців.
Для чого заохочувати до вакцинації призами та лотереями
Таким заохоченням знімається напруга і це ефективно, бо люди ставляться до цього, як до певної гри, розваги. Але проблема в тому, що багато людей вакцинуватися не хоче. У Сполучених Штатах вакцинація протікає надзвичайно ефективно: за статистикою одну дозу вакцини отримали 51 % населення, а повне щеплення пройшли 41,2 % американців. Тобто йдеться про 135 млн людей. Й коли процес вакцинації відбувається активно, то поступово відсотки доповзуть до тих, хто вже не хоче щеплюватися. І їх треба заохочувати
Чи спрацюють подібні методи в України
Люди бачать, що вакцинація ефективна, бачать знайомих, друзів, близьких, хто вакцинувався і жахливих речей з цими людьми не сталося. Це людей переконує найбільше. Тому техніки, які зацікавлюють людей у вакцинації, починають працювати, коли ті, хто й так вакцинувався без всього цього, щеплення зробили.
Ті люди, які відповіли, що вакцинуються чи швидше за все вакцинуються, й так йдуть у центри, які зараз працюють у Києві, Львові та інших великих містах. Вони роблять це без акцій, пива чи лотерей. А коли ці люди вже вакциновані, лишаються люди, які сумніваються чи взагалі не хочуть. І на них це може подіяти.
Проблеми заохочення до вакцинації
В нас вакцинують дійсно дуже повільно і ми сподіваємося, що це буде робитися швидше чи ефективніше. Зараз для того, щоб люди повірили і пішли щеплюватися, інструменти заохочення не подіють, треба дійсно налагодити дуже швидку вакцинацію. Успішний приклад США полягає в тому, що в якийсь момент там вакцинували мільйон людей на день, враховуючи, що загальна кількість населення складає близько 320 мільйонів осіб. Це вражає і люди йдуть, оскільки бачать, що це можливо. Важливо, щоб вакцинація була ефективною і люди її бачили. Тобто поки люди не будуть бачити, що це відбувається дуже активно, будуть проблеми з тим, щоб вони погодились на щеплення.
Що відомо
- Станом на ранок 1 червня в Україні зробили 13 937 щеплень проти COVID-19, таким чином за весь час вакцинації було щеплено 1 032 038 осіб. Кількість зроблених від COVID-19 щеплень перевищила мільйон 20 травня.
- Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину AstraZeneca проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.
- Станом на ранок 2 червня в Україні було зареєстровано 2205 нових випадків COVID-19, при цьому за добу від хвороби одужало понад 9 тисяч людей.
- Побічні ефекти після вакцинації зафіксували у менше ніж 1% з-поміж мільйона щеплених проти COVID-19 українців.
- 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
- Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.
- За даними МОЗ, в Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca для першої дози.
- До України 26 травня прибула перша партія вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID-19, яку закупили за кошти платників податків.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!