Понад 60% українців готові вакцинуватися проти COVID-19 — ЮНІСЕФ

Понад 60% українців готові вакцинуватися проти COVID-19 — ЮНІСЕФ

Понад 60% українців готові вакцинуватися проти COVID-19 — ЮНІСЕФ
Фото: Associated Press

63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.

Про це свідчать дані опитування ЮНІСЕФ, проведеного в березні 2021 року дослідницькою агенцією Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

"Ефективним способом захиститися від COVID-19 більшість українців вважають вакцинацію. Якби була змога безоплатно прищепитися від COVID-19, 63% опитаних хотіли б це зробити, проте 31% з них — лише певною вакциною. Старше покоління виявило більшу готовність: 71% людей від 60 років згодні безоплатно прищепитися від COVID-19", — повідомили в ЮНІСЕФ.

Читайте також: Колективи компаній можуть записатися на щеплення проти COVID-19. Як це зробити

Окрім того, опитування показало, що 70% респондентів вважають вакцинацію ефективною в запобіганні небезпечним хворобам, а 63% — безпечною для пацієнта. 23% опитаних не погодилися, що вакцини ефективні, а 27% — не вважають їх безпечними.

Усього 66% опитаних стикалися із COVID-19 у своєму оточенні, а 22% вказали, що хворіли самі. Про те, що хвороба мала тяжкі наслідки для них або людей із близького оточення, розповіли 43% респондентів.

Що відомо

  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Міністерство охорони здоров'я внесло зміни до Дорожньої карти вакцинації та скасувало дозвіл на вакцинацію публічних осіб залишками вакцини поза чергою.
  • 20 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що через затримки та зриви постачання вакцин проти COVID-19 Україна не отримала 3,9 мільйона вакцин. Проте, він сподівається, що у травні ситуація з постачанням вакцини покращиться.
  • Міністерство охорони здоров'я зареєструвало для екстреного використання вакцину AstraZeneca, вироблену в Південній Кореї.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок