МОЗ зареєструвало вироблену в ЄС вакцину AstraZeneca

МОЗ зареєструвало вироблену в ЄС вакцину AstraZeneca

МОЗ зареєструвало вироблену в ЄС вакцину AstraZeneca
Вакцина АstraZeneca, фото: AP

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину AstraZeneca проти COVID-19 для екстреного медичного застосування. До 6 червня очікується понад 705 тисяч доз вакцини AstraZeneca в межах глобальної ініціативи COVAXГлобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити рівний доступ до них всіх країн, незалежно від рівня доходу.

Як ідеться у повідомленні пресслужби МОЗ, це вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca, яка виробляється в Італії та має торговельну назву AstraZeneca.

Вакцину AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, ЄС, Індія та Канада. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.

"Вже до кінця тижня в межах глобальної ініціативи COVAX до України прибуде 705 600 доз вакцини AstraZeneca. Вона буде призначена для проведення вакцинації другою дозою тих, в кого вже пройшов інтервал 12 тижнів після першого щеплення", — повідомили у міністерстві.

Так, цю вакцину отримають медики, працівники закладів охорони здоров’я, учасники Операції об'єднаних сил на Сході України, соціальні працівники, священнослужителі, співробітники МВС, СБУ, люди віком 65+. Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувались залишковими дозами або громадські діячі.

В Україні вже щеплять вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові та вакциною AstraZeneca-SKBio, яка виробляється в Республіці Корея (SK Bioscience Co. Ltd). Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.

Що відомо

  • Вакцина Oxford/AstraZeneca – це вакцина на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів (рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики). Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.
  • Станом на ранок 1 червня в Україні було зареєстровано 2137 нових випадків COVID-19, від хвороби одужало понад 12 тисяч людей.
  • Побічні ефекти після вакцинації зафіксували у менше ніж 1% з-поміж мільйона щеплених проти COVID-19 українців.
  • 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
  • Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.
  • За даними МОЗ, в Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca для першої дози.
  • До України 26 травня прибула перша партія вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID-19, яку закупили за кошти платників податків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок