Через який час після хвороби COVID-19 людині можна вакцинуватися. Розповідає імунолог

Через який час після хвороби COVID-19 людині можна вакцинуватися. Розповідає імунолог

Через який час після хвороби COVID-19 людині можна вакцинуватися. Розповідає імунолог
УНІАН

Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.

Як розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, людина може йти вакцинуватися після того, як закінчився період зараження. Утім, фахівці рекомендують відтермінувати цей процес на шість місяців, оскільки повторні випадки рідко трапляються через шість місяці.

"Наша задача в першу чергу вакцинувати тих, хто не має в життя зустрічей з COVID-19. Якщо медпрацівник захворів на коронавірус два тижні тому, три місяці тому, та бажає захистити себе шляхом вакцинації раніше, то після того, як будуть задоволені потреби тих працівників які ще не хворіли, і якщо немає заперечень, то він може отримати дозу додатково", — зазначив Лапій.

Він додав, що наразі розглядається питання про те, чи варто людям, які перехворіли на COVID-19, робити лише одне щеплення вакциною. За його словами, міжнародна практика, зокрема в США показує, що достатньо лише однієї дози.

За словами Лапія, даних щодо рівня антитіл проти COVID-19, які захищають від повторного захворювання, наразі немає. Він також наголошує, що медики не рекомендують визначати рівень антитіл до та після вакцинації, оскільки тест-системи з визначення антитіл наразі не стандартизовані, тому результати можуть бути різними.

Він також зазначив, що медики встановили, що вакцинація людей, які вже перехворіли на СOVID-19 є безпечною, оскільки під час клінічних досліджень вакцини вводили людям, які вже мали антитіла до цього вірусу, і в них не було виявлено побічних реакцій.

Що відомо

  • В Україні 1360 людей, які одужали від COVID-19 – знову захворіли. За словами медиків, антитіла не гарантують стовідсоткової безпеки від повторного зараження.
  • Останнє дослідження науковців з Данії показало, що люди молодше 65 років мають вдвічі менше шансів повторно захворіти на COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок