Побічні ефекти після щеплення проти COVID-19 
зафіксували у менше ніж 1% вакцинованих – МОЗ

Побічні ефекти після щеплення проти COVID-19 зафіксували у менше ніж 1% вакцинованих – МОЗ

Побічні ефекти після щеплення проти COVID-19 
зафіксували у менше ніж 1% вакцинованих – МОЗ
УНІАН

Побічні ефекти після вакцинації зафіксували у менше ніж 1% з-поміж мільйона щеплених проти COVID-19 українців.

Про це повідомив Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я.

Так, з початку вакцинальної кампанії у центрі отримали 1436 повідомлень про випадки несприятливих подій після вакцинації (НППІ), а саме:

  • 0,22% після вакцини Covishield;
  • 0,049% після вакцини CoronaVac;
  • 0,034% після вакцини Comirnaty;
  • 0,083 % після вакцини AstraZeneca.

Так, у випадку щеплення вакциною Covishield 95% випадків були передбачені, тобто, відповідали наявній інформації в інструкції для медичного застосування. З них майже 97% були не серйозними.

Найчастіші побічні випадки після щеплення Covishield були зареєстровані у жінок та чоловіків у віці 31-45 років. Водночас після щеплення AstraZeneca корейського виробництва щодо побічних ефектів зверталися люди старше 61-72 років.

Побічні ефекти
МОЗ

Після вакцинації у людей найчастіше була підвищена температура, слабкість, озноб, біль та оніміння у місці введення вакцини, набряк. Порушення з боку опорно-рухового апарату виникали у близько 11% щеплених. Найменше повідомляли про розлади органів слуху та зору.

Побічні ефекти
МОЗ

"Користь від введення вакцин у захисті від коронавірусної хвороби продовжує переважати можливі ризики", – додали у центрі.

Що відомо

  • В Україні з 24 лютого 2021 року почалася вакцинація населення від COVID-19. Наразі вакцинують медиків, працівників закладів охорони здоров’я, учасників Операції об'єднаних сил, соціальних працівників, а також людей віком понад 65 років.
  • 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
  • Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.
  • За даними МОЗ, в Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca для першої дози.
  • До України 26 травня прибула перша партія вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID-19, яку закупили за кошти платників податків.

Читайте також

Чи можна змішувати вакцини від COVID-19 і якими можуть бути наслідки. Відповідають науковці

Відсутність лабораторій та грошей: які шанси в України мати власну вакцину проти СOVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок