На Донеччині люди з функціональними порушеннями зору навчаються скандинавській ходьбі

На Донеччині люди з функціональними порушеннями зору навчаються скандинавській ходьбі

На Донеччині люди з функціональними порушеннями зору навчаються скандинавській ходьбі

У Маріуполі люди з функціональними порушеннями зору можуть безкоштовно навчатися скандинавській ходьбі. Тренування проходять двічі на тиждень на березі Азовського моря.

Заняття у клубі скандинавської ходьби починаються о сьомій ранку. Спочатку роблять руханку, потому за допомогою спеціальних палиць йдуть пішки вздовж берега Азовського моря.

"Ми всі сидимо вдома, закриті, мало рухаємося. Якщо рухаємося містом, то ми повільно рухаємося. Ніяких швидких рухів, ми боїмося наскочити кудись. А тут завдяки тренерам йдемо дуже швидко з палицями. Перестала хрустіти спина, вирівнялася, і шия не хрустить. Загалом здорово", - розповідає учасниця клубу скандинавської ходьби Аліна Чернявська, яка має першу групу інвалідності по зору. У клубі вона займається третій тиждень.

Приєднався до клубу зі скандинавської ходьби і Юрій Кошкер із Сартани. Розповідає, цим видом спорту займається близько року майже щодня.

"Ти не оступишся, не зламаєш ногу, нічого не зробиш собі. Ніяких ушкоджень", - каже Юрій.

Палиці для ходьби купили за гроші комунального підприємства "М-спорт". Безкоштовні заняття проходять двічі на тиждень на Лівобережному пляжі. За дві години люди долають пішки до 11 кілометрів.

"Скандинавська ходьба для людей навіть з обмеженням по зору дуже корисна в плані в тому, що це не будинок, це свіже повітря. Це рух плечового суглоба, що дуже важливо, тому що йде кровообіг до голови", - розповідає тренер клубу "М-спорт" скандинавської ходьби Олександр Кострикін.

Ініціювала такі заняття зі скандинавської ходьби саме на березі моря голова правління Маріупольського товариства сліпих Олена Кочетова.

"Люди, які зовсім не бачать або бачать частково зазвичай опираються на аудіальні відчуття, тобто на звук та мову. У цьому випадку море звучить, шумить і людина розуміє, що там межа, йти туди не можна", - каже голова правління Маріупольського товариства сліпих Олена Кочетова.

Наразі у клубі скандинавської ходьби займаються шістнадцятеро людей з функціональними порушеннями зору. Записатися на тренування можуть усі охочі.

На початок