Без електроенергії, централізованого опалення та водопостачання живе мікрорайон міста Покровськ, де розташований Динасовий завод. Електрика й водопостачання, розказують місцеві жителі, зникли у вересні — через обстріли. Опалювальний сезон не розпочинався.
За даними керівника Покровської міської військової адміністрації Сергія Добряка, у Покровську зараз залишається 11,5 тисяч людей, решта виїхали. До повномасштабного вторгнення в місті мешкали близько 60 тисяч.
Як виживають люди в прифронтових умовах та чи планують евакуюватися — у репортажі Суспільне Донбас.
У мікрорайоні Динасового заводу в будинках немає опалення та водопостачання, електромережі не працюють.
Жителька Покровська Варвара мешкала, як тут кажуть на "Динасі" донедавна — переїхала, каже, в інший, бо тут немає комунікацій. Її квартира на другому поверсі, обстрілом вибило вікна. Це сталося в серпні.
"Тоді було дванадцять прильотів. І дванадцятий — в дитячий садочок. Ми знаходилися в передпокою. І не постраждали", — згадує жителька Покровська Варвара.
Варвара каже: в її будинку без електроенергії та опалення зараз — близько десятка родин. Говорить, добре, що про колодязь у дворі подбали заздалегідь.
"У нас колодязь, ми зробили своїми силами. І він у нас і під насосом воду качає. І помпу встановили, щоб можна було без електроенергії набрати водичку", — говорить Варвара.
У сусідньому будинку мешкає Станіслав. Каже: їх у під'їзді лишилося п'ятеро. Телефонувати ходять на ріг будинку, тут зв'язку немає. Жити без електрики — пристосувалися.
"Свічки, каганціолійна лампа, була гасова лампа, гас вже скінчився. Пісна олія та бинтик. Так і викручуємся. Ми віримо, що взагалі все скінчиться, Україна тут залишиться і все буде нормально. Тут багато людей лишилося. Усі тут зимуватимуть", — каже житель Покровська Станіслав.
Також у районі Динасового заводу діє ринок і невеликі крамниці.
Власниця магазину продуктів Олена говорить, працює — на генераторі. На бензин в місяць йде майже 20 тисяч гривень. Люди приходять до магазину по продукти й зарядити гаджети, каже жінка.
"Павербанки зарядити, ліхтарики, телефони заряджають — нікому не відмовляємо. Чим можу, допомагаю. Я живу одна, на хліб з маслом вистачає. З ікрою — ні. А платити, звісно треба — оренду, податки. Крупи, макарони не беруть — це все дають в гуманітарці. А так — молочне й ковбасні вироби. Звісно, людей менше. У мене на вулиці 140 будинків. Живуть у 20 тільки", — розповіла власниця магазину Олена.
Біля свердловині із питною водою — черга. Тут не лише місцеві. Леонід каже: возить воду до сусіднього Мирнограда родичам.
"Яка ситуація? Чекаю на бомбу. Не сьогодні — завтра вона прилетить, і вирішить усі мої проблеми… Дружину вивіз, а сам не можу. Кинути все? Мародери вивозять усе, що є!", — каже житель Покровська Леонід.
За даними начальника Покровської міської військової адміністрації Сергія Добряка, у Покровську зараз залишається 11,5 тисяч людей, решта виїхали. Евакуація сповільнилася.
"Виїжджає 6, 7, до 10 людей на добу. Хоча раніше виїжджало й до тисячі на добу. Постійно кажемо, щоб виїжджали, хоча б на зиму. Зима буде важка в місті. Не запустили ми центральне опалення, тому без води, без електрики", — зазначив начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.