Світ використав 1,5 мільярда доз вакцин від COVID-19. Які країни попереду

Світ використав 1,5 мільярда доз вакцин від COVID-19. Які країни попереду

Світ використав 1,5 мільярда доз вакцин від COVID-19. Які країни попереду
.

По всьому світу для щеплення людей від COVID-19 використано вже понад 1,5 мільярда доз вакцин.

Як повідомляє сайт з дослідженнями про коронавірус Our world in data, в Ізраїлі щонайменше однією дозою провакциновано понад 60% населення, у Британії — близько 55%, в ОАЕ — понад 50%.

Четверту позицію посідаю Бахрейн, де принаймні однією дозою прищеплена половина громадян, п'яту — Угорщина з 49% частково вакцинованих, далі йде Чилі з 47% та США — з 46% прищепленого населення. Водночас Ізраїль вакцинував двома дозами приблизно таку ж кількість людей як і однією — близько 58% населення.

За статистикою, успішна кампанія вакцинації також триває в Уругваї, Німеччині, Сербії, Іспанії, Італії, Франції, Туреччині, Бразилії, Мексиці та Індії. Останнє місце серед країн лідер посідає Росія із менше 10% вакцинованих однією дозою, однак РФ вакцинує громадян власним препаратом "Спутник V", який є лише частково визнаним світом.

Вакцинація у світі
Вакцинація у світі.

Тим часом Україна не потрапила до переліку країн, в яких стрімко просувається вакцинація, оскільки вакцинувала лише 0,9% від населення. На 20 травня однією дозою прищепили 964 745 українців, двома — 48 070 людей.

Що відомо

  • Станом на ранок 20 травня в Україні зареєстрували 5165 нових випадків COVID-19, від хвороби одужало понад 16 тисяч людей, 209 – померли.
  • Кількість українців, які стверджують, що перехворіли на COVID-19, переважає офіційну статистику щонайменше вдвічі.
  • Департамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила про недофінансування плану з реагування на COVID-19 та закликала донорів допомогти з фінансуванням.

Читайте також

Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар

“Ми щепились, аби не сидіти на карантині”. Як Ізраїлю вдалось вакцинувати майже 80% населення

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок