Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила про недофінансування плану з реагування на COVID-19 та закликала донорів допомогти з фінансуванням.
Про це заявив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.
"У 2020 році донори дуже щедро зробити свій внесок в план стратегічної готовності та реагування (на COVID-19 – ред.), проте у 2021 році поточний план реагування недофінансовано, а переважна більшість з них (коштів – ред.) виділено донорами для конкретних країн або видів діяльності", – повідомив глава ВООЗ.
За його словами, недофінансування обмежує можливість ВООЗ забезпечувати адаптовану та масштабовану відповідь у нових "гарячих" точках.
"ВООЗ реагує на зростання кількості випадків захворювання в Індії та інших гарячих точках, проте попит настільки високий, що ВООЗ потребує негайного фінансування, щоб підтримувати свою технічну та оперативну підтримку всім країнам", – зазначив Гебреісус.
Він додав, що фінансування дозволить ВООЗ розширити підтримку країн і підтримати ACT AcceleratorІніціатива щодо прискорення доступу до засобів для боротьби з COVID-19.
Раніше Unicef повідомив, що у міжнародній схемі забезпечення рівного доступу до вакцин проти COVID-19 не вистачає 140 мільйонів доз через тривалу кризу COVID-19 в Індії.
Що відомо
- 13 квітня Індія випередила Бразилію і стала другою країною серед переліку країн, які найбільше постраждали від пандемії.
- Фармацевтичний концерн Serum Institute of India який є найбільшим світовим виробником антикоронавірусних вакцин, призупинив експорт препарату AstraZeneca до червня, і відновить його тільки якщо у країні нормалізується ситуація з новими випадками зараження коронавірусом.
- Через спалах COVID-19 в Індії облаштовують крематорії на вулицях.
- 27 квітня через хвилю нових випадків коронавірусу уряд Індії звернувся по допомогу до армії. Того ж дня країна почала отримувати міжнародну допомогу.
- 5 травня Індія оновила добовий рекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19 за добу.
- ВООЗ класифікувала варіант COVID-19, виявленого в Індії, як варіант, що викликає "глобальну стурбованість".
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!