Від Антарктиди відколовся найбільший у світі айсберг. Його розміри перевищують площу Майорки

Від Антарктиди відколовся найбільший у світі айсберг. Його розміри перевищують площу Майорки

Від Антарктиди відколовся найбільший у світі айсберг. Його розміри перевищують площу Майорки
. ESA

Від атлантичного узбережжя Антарктиди відколовся айсберг площею 4320 квадратних кілометрів. Він є найбільшим з айсбергів, що нині існують у світі.

Про це повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).

"Величезний айсберг утворився із західного боку шельфового льодовика Ронне, що лежить в морі Ведделла в Антарктиді. Площа айсберга, який отримав назву А-76, становить близько 4320 квадратних кілометрів, що нині робить його найбільшим айсбергом у світі", – йдеться у повідомленні.

Айсберг був виявлений на нещодавніх зображеннях, зроблених місією Copernicus Sentinel-1. Він має довжину близько 170 кілометрів та ширину 25 кілометрів. Це суттєво перевищує площу іспанського острова Майорка (3640 квадратних кілометрів).

"Величезні розміри айсберга роблять його найбільшим у світі, перевершуючи айсбергу A-23A (розміром близько 3880 квадратних кілометрів), який також знаходиться в морі Ведделла. Для порівняння, площа айсберга А-74, який відколовся від шельфового льодовика Бранта в лютому цього року, становила лише 1270 квадратних кілометрів", – зазначили в агентстві.

Початково айсберг виявила Британської антарктична служба. Його існування підтвердив Національний льодовий центр США із використанням зображень місії Copernicus Sentinel-1. Місія складається з двох супутників на полярній орбіті, які використовують радіолокаційні зображення, що дозволяє ESA протягом всього року спостерігати за таким віддаленим регіоном, як Антарктида.

Що відомо

  • На початку березня NASA показало супутникові знімки айсберга А-74, який раніше відколовся від льодового шельфу Брант в Антарктичному регіоні.
  • Наприкінці лютого в Антарктиді від шельфового льодовика Бранта відколовся айсберг площею 1270 квадратних кілометрів і товщиною 150 метрів. На вказаному льодовику розташована британська дослідницька станція Halley.
  • У жовтні 2019 року від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 мільярдів тонн.
  • Один з найбільших айсбергів у світі з назвою "А68а" розколовся на шляху до зіткнення з островом Південна Джорджія у південній Атлантиці.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я назвала кліматичну кризу однією з глобальних проблем, яка щорічно вбиває близько семи мільйонів людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок