NASA показало знімки гігантського айсберга, який відколовся від Антарктиди

NASA показало знімки гігантського айсберга, який відколовся від Антарктиди

NASA показало знімки гігантського айсберга, який відколовся від Антарктиди
NASA

Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) показало супутникові знімки айсберга А-74, який минулого тижня відколовся від льодового шельфу Брант в Антарктичному регіоні.

Відповідні знімки оприлюднені на сайті NASA.

Як зазначається, площа айсберга становить 1 270 квадратних кілометрів, що приблизно вдвічі більше за площу Чикаго.

"Це великий шмат льоду для шельфового льодовика Бранта, проте Антарктида відома тим, що викидає кілька величезних айсбергів", — йдеться у повідомленні.

Вчені порівняли А-74 з іншим айсбергом А-68, який відколовся від іншого льодовика Ларсена і був майже в п'ять разів більшим за Чикаго. Водночас вони запевняють, що айсберг не становить загрози для безпілотної дослідної станції Британської антарктичної служби, яка розміщувалась на льодовику Бранта і яку в 2017 році перенесли в більш безпечне місце.

Очікується, що протягом наступних місяців айсберг віднесе до південного шлейфа льодовика Бранта або він сяде на мілину.

NASA показало знімки айсберга розміром з Чикаго, який відколовся від Антарктиди
NASA

Раніше Європейське космічне агентство (ESA) оприлюднило знімок айсберга, що відколовся від шельфового льодовика Бранта. Знімки були зроблені супутником місії Copernicus Sentinel-1.

Що відомо

  • Наприкінці лютого в Антарктиді від шельфового льодовика Бранта відколовся айсберг площею 1270 квадратних кілометрів і товщиною 150 метрів. На вказаному льодовику розташована британська дослідницька станція Halley.
  • У жовтні 2019 року від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 мільярдів тонн.
  • Один з найбільших айсбергів у світі з назвою "А68а" розколовся на шляху до зіткнення з островом Південна Джорджія у південній Атлантиці.
На початок