Прем'єр-міністр оголосив про створення Бюро економічної безпеки

Прем'єр-міністр оголосив про створення Бюро економічної безпеки

Доповнено
Прем'єр-міністр оголосив про створення Бюро економічної безпеки
Перший Політичний

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Бюро економічної безпеки створено.

"БЕБ отримає статус центрального органу виконавчої влади й буде займатися усіма злочинами у сфері економіки", — написав Шмигаль у Telegram.

Він зазначив, що створення нового органу — один з фінальних кроків у процесі ліквідації податкової міліції.

"БЕБ покладе край силовому тиску на бізнес та стане новим аналітичним підходом до розслідувань у сфері фінансово-економічних злочинів", — заявив голова уряду.

За законом про БЕБ, основними завданнями бюро є:

 • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
 • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;
 • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
 • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
 • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їх виникненню в майбутньому;
 • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
 • виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
 • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності прийняття ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Як зазначила у коментарі Суспільному керівниця Департаменту комунікації Європейської бізнес-асоціації Оксана Миронько, підприємці мають побоювання, що новостворений орган не призведе до якісної зміни підходу.

“Перше питання — це можливі репутаційні ризики для БЕБ, і те, що БЕБ може сприйматися у якості оновленої податкової міліції, а не якісно нового аналітичного органу. Потім іще йшла мова про вибір керівника БЕБ і рівень посадових окладів працівників БЕБу. Адже там пропонувалося встановлення мінімального рівня посадового окладу працівникам, які мають спеціальні звання в розмірі не менше 20 прожиткових мінімумів. Однак, там інші фахівці, які б мали становити основу аналітичної функції БЕБ не підпадали під такі умови та розміри оплати праці.", — зазначила вона.

Також спільнота обговорювання завдання і повноваження БЕБ, зокрема наразі незрозуміло, що розуміється під "економічними злочинами" та які саме види економічних злочинів має розслідувати новий орган.

Що відомо

 • 3 вересня 2020 року Верховна рада прийняла у першому читанні законопроєкт про Бюро економічної безпеки (БЕБ). Ініціаторами цього документу є нардепи від "Слуги народу".
 • Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Скасування ДФС є фактично умовою для другого траншу макрофінансової допомоги для України. 9 червня Міжнародний валютний фонд остаточно затвердив програму з Україною, а перший транш обсягом 2,1 млрд доларів фонд уже відправив. Загальна ж сума в межах нової півторарічної програми Stand-by складає 5 млрд доларів.
 • "Велика сімка" нагадала Україні про необхідність незалежного вибору нового керівника САП.
 • 28 січня Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Після утворення відомства буде ліквідовано податкову міліцію.
 • 3 лютого Рада ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки.
 • 22 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок