Рада ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки

Рада ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки

Оновлюється
Рада ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки
. УНІАН

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3959 щодо реалізації окремих положень діяльності Бюро економічної безпеки.

Відповідне рішення підтримали 239 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, законопроєктом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні порушення, зокрема, визначається відповідальність працівників бюро за дисциплінарними статутами. Також передбачається адмінвідповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до Бюро економічної безпеки.

Читайте також: Як просуваються реформи та коли відкриються кордони. Інтерв'ю з головою представництва ЄС в Україні

"У Кримінальному кодексі визначено шахрайство з податком на додану вартість (ПДВ), як окремий вид кримінального правопорушення, закріплений за підслідністю бюро для ефективного розслідування розкрадання або заволодіння бюджетними коштами, а також для уникнення суперечностей між правоохоронними органами щодо підслідності статті 191 Кримінального Кодексу України", – йдеться у пояснювальній записці.

Окрім цього законом визначена основна та додаткова підслідність бюро, закріплені особливості початку досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 212, 2121 ККУ.

"Початок досудового розслідування лише у разі, коли податкове правопорушення визначено актом документальної перевірки відповідно до вимог статті 86 Податкового кодексу України та іншими додатковими фактичними даними", – йдеться у записці.

Також законом закріплено повноваження для здійснення оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро економічної безпеки.

Що відомо

  • 3 вересня 2020 року Верховна рада прийняла у першому читанні законопроєкт про Бюро економічної безпеки (БЕБ). Ініціаторами цього документу є нардепи від "Слуги народу".
  • Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Скасування ДФС є фактично умовою для другого траншу макрофінансової допомоги для України. 9 червня Міжнародний валютний фонд остаточно затвердив програму з Україною, а перший транш обсягом 2,1 млрд доларів фонд уже відправив. Загальна ж сума в межах нової півторарічної програми Stand-by складає 5 млрд доларів.
  • "Велика сімка" нагадала Україні про необхідність незалежного вибору нового керівника САП.
  • 28 січня Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Після утворення відомства буде ліквідовано податкову міліцію.
На початок