Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки. Чим воно займатиметься

Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки. Чим воно займатиметься

Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки. Чим воно займатиметься
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки, яке боротиметься з економічними злочинами.

Як повідомили на сайті Офісу президента, основною функцією бюро буде аналітична робота, а не силові повноваження. Зокрема воно аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес чи державних структур. Бюро відповідатиме за боротьбу з економічними злочинами та отримає відповідні повноваження Служби безпеки та податкової міліції.

"Після ухвалення закону про Бюро економічної безпеки СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. Це дасть змогу СБУ сфокусуватися на виконанні завдань, які справді безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки", — зазначено в повідомленні.

Діяльність Бюро спрямовуватиме та координуватиме Кабінет міністрів. До повноважень нового центрального органу входять:

  • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
  • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
  • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
  • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
  • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
  • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
  • виявлення та розслідування правопорушень, пов'язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
  • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

В ОП зазначили, що створення Бюро було одним із пунктів передвиборчої програми Володимира Зеленського та партії "Слуга Народу".

Що відомо

  • 28 січня Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Після утворення відомства буде ліквідовано податкову міліцію.
  • Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Скасування ДФС є фактично умовою для другого траншу макрофінансової допомоги для України. 9 червня Міжнародний валютний фонд остаточно затвердив програму з Україною, а перший транш обсягом 2,1 млрд доларів фонд уже відправив. Загальна ж сума в межах нової півторарічної програми Stand-by складає 5 млрд доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок