Країни "Великої сімки" нагадали Україні про необхідність організувати прозорий, незалежний та політично нейтральний відбір нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
"Посли країн G7 підкреслюють необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях та політично нейтральні процедури", — наголошується у заяві.
Країни G7 відзначили, що забезпечення незалежності, цілісності та надійного правового статусу таких установ, як САП, є важливим елементом міжнародних зобов’язань України, у тому числі в рамках співпраці з ЄС та постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ.
Читайте також: Відставка Холодницького: 7 гучних справ і скандалів за участі ексочільника САП
"Боротьба з корупцією, заснована на сильних та незалежних інституціях, є центральною складовою співпраці ЄС та України у низці сфер, від "безвізу" до макрофінансової допомоги. Вищезазначені принципи мають застосовуватися й у випадку, коли Верховна рада висуває представників для відбору нового керівника САП", — наголосив посол ЄС Матті Маасікас.
Що відомо
- 21 серпня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення за власним бажанням. Причину такого рішення він не назвав. У НАБУ переконані, що звільнення Холодницького не вплине на перебіг розслідувань Національного антикорупційного бюро.