Нова кредитна програма МВФ: перший транш вже відправили в Україну

Нова кредитна програма МВФ: перший транш вже відправили в Україну

Оновлено
Нова кредитна програма МВФ: перший транш вже відправили в Україну

Перший транш Міжнародного валютного фонду в межах нової схваленої кредитної програми обсягом 5 мільярдів доларів вже відправили в Україну. Сума траншу склала 2,1 мільярда.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook представник МВФ в Україні Владислав Рашкован.

"Перший транш у 2,1 млрд доларів вже направлений в Україну — буде на рахунках уряду з урахуванням тимчасової різниці і швидкості проходження коштів в міжнародних платіжних системах", — написав Рашкован.

Раніше МВФ повідомляв, що обсяг програми становить 5 млрд доларів і розрахований на 18 місяців.

"Виконавча рада МВФ затвердила сьогодні програму Stand By (SBA) для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько $5 млрд). Затвердження програми SBA дозволяє здійснити негайне виділення еквіваленту 1,5 млрд SDR (приблизно $2,1 млрд)", — ідеться в заяві.

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів, перший транш буде виділений 11 червня і надійде до державного бюджету України. У МВФ зазначили, що гроші мають бути спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, зокрема на заходи із запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території України і забезпечення своєчасних виплат боргів.

Президент України Володимир Зеленський вже прокоментував рішення МВФ.

"Україна отримає перший транш від МВФ у розмірі $2,1 млрд. Це на $200 млн більше, ніж планувалося спочатку. Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID-19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером", — написав Зеленський у своєму Twitter.

Програма зосереджена на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності й охоплює сферу фіскальної, монетарної, енергетичної, антикорупційної політики, а також політики фінансового сектору.

Наразі МВФ завершує внутрішні процедури схвалення програми. Після цього тексти Листа про наміри і Меморандуму про економічну та фінансову політику, які містять заходи, що необхідно здійснити Україні протягом дії програми, будуть опубліковані на офіційних сайтах МВФ, Міністерства фінансів та Національного банку України.

Прогнозується, що програма від МВФ має відкрити перспективу фінансової підтримки від інших міжнародних партнерів України, зокрема — Світового банку і Європейського Союзу.

Читайте також: "Відновлення економіки. Що пропонує уряд та що насправді потрібно бізнесу"

Що відомо

  • 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським". Цей закон був останньою невиконаною умовою МВФ для початку нової програми співпраці з Україною.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить так званий "антиколомойський" закон про банки, щоб Україна могла отримати 5 мільярдів доларів кредиту від МВФ.
  • Розгляд законопроєкту блокували окремі нардепи, які подали понад 16 тисяч поправок до документа. Зокрема, рекордсменом із внесених 6000 поправок став виключений з фракції "Слуга народу" Антон Поляков. Ще 1500 поправок подала нардепка від СН та колишня журналістка 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк.
  • Проголосувати за документ парламентарів закликав і Зеленський. За словами президента, його було потрібно ухвалити задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що допомогло б уникнути дефолту.
  • 22 травня президент Володимир Зеленський підписав "антиколомойський" закон.
  • Україна та Міжнародний валютний фонд погодили на рівні персоналу нову 18-місячну програму Stand bу на 5 мільярдів доларів.
  • Рада директорів Міжнародного валютного фонду мала розглянути нову кредитну програму на 5 мільярдів доларів для України 9 червня.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна розраховує на виплату першого траншу в розмірі 1,9 млрд доларів наступного дня після погодження кредитної програми.
  • При цьому другий транш у 1,6 млрд доларів Україна може отримати восени, а третій у розмірі 1,5 млрд доларів — вже у 2021 році.
На початок