Колишній голова КСУ не з'явився до суду. У чому причина

Колишній голова КСУ не з'явився до суду. У чому причина

Колишній голова КСУ не з'явився до суду. У чому причина
Фото: КСУ

Відсторонений голова Конституційного суду Олександр Тупицький не з’явився на засідання Печерського районного суду міста Києва, де розглядалось клопотання про обрання йому запобіжного заходу. Його підозрюють в даванні завідомо неправдивих показань з корисливих мотивів та вплив на свідка.

Адвокати судді повідомили на засіданні, що їхній клієнт перебуває в клініці щелепно-лицевої хірургії.

Прокурори кажуть, що на підтвердження не отримали від сторони захисту ніяких документів про госпіталізацію Тупицького. Через це вони назвали причину неявки неповажною і попросили суд дозволити примусовий привід.

Утім суд визнав причину неявки Олександра Тупицького поважною, тому застосування такої процедури як привід назвав передчасною. Наступне засідання у цій справі відбудеться 19 травня.

Що відомо

  • 28 грудня голову Конституційного суду Олександра Тупицького викликали до Офісу генпрокурора для вручення підозри у кримінальному провадженні. Тупицький на виклик не з'явився. Через це Офіс Генпрокурора зробив подання до президента щодо відсторонення Тупицького від посади очільника КСУ.
  • У вівторок, 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького на два місяці. Згодом Конституційний суд оприлюднив заяву, в якій назвав це рішення неконституційним і заявив, що Тупицький продовжить працювати на посаді.
  • 19 січня працівники Управління державної охорони не допустили голову Конституційного суду Олександра Тупицького до приміщення суду та робочого кабінету. Тупицький написав заяву до поліції через перешкоджання виконанню ним своїх службових обов’язків.
  • Голова Конституційного суду Олександр Тупицький не зміг оскаржити у Верховному суді указ президента Володимира Зеленського про відсторонення його від посади.
  • 2 березня Національне агентство із запобігання корупції подало до суду протоколи на голову КСУ Олександра Тупицького через конфлікт інтересів у справі е-декларацій.
  • 26 березня голова НАЗК склав новий адмінпротокол щодо відстороненого судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького через його втручання у розклад засідань КСУ.
  • 27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України.
  • Верховний суд розгляне скаргу щодо указу президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок