Голову КС Тупицького не пускають до суду. В УДО пояснили причину

Голову КС Тупицького не пускають до суду. В УДО пояснили причину

Оновлено
Голову КС Тупицького не пускають до суду. В УДО пояснили причину
Фото: УНІАН

Працівники Управління державної охорони не допустили голову Конституційного суду Олександра Тупицького до приміщення суду та робочого кабінету. Тупицький написав заяву до поліції через перешкоджання виконанню ним своїх службових обов’язків.

Цю інформацію Суспільному підтвердила речниця Конституційного суду Мар‘яна Гайовська-Ковбасюк.

"Сьогодні, 19 січня, працівники Управління державної охорони України без повідомлення про причини вкотре не допускають голову КСУ Олександра Тупицького до приміщення суду та робочого кабінету", – йдеться у повідомленні суду.

Також у суді вважають, що ці дії спрямовані на блокування роботи суду.

Як повідомив Олександр Тупицький, йому не пред'являли документи, які забороняють йому вхід до приміщення суду.

“Востаннє я був на роботі вчора (18 січня – ред.). Документів мені не пред'явлено. Тимчасово я зайшов на роботу за пропуском керівника секретаріату, а сьогодні (19 січня – ред.) й цього позбавлений. До цього на наш запит, чого 30-го не пропускали на роботу, прийшло офіційне повідомлення, що в них ніяких розпоряджень не було, щоб мене не пропускали. Але факт відбувся, він зафіксований і буде направлений у відповідні органи для розслідування", – сказав Тупицький.

Суспільне надіслало запит до Нацполіції чи зареєстрували заяву Олександра Тупицького.

Читайте також: Призведе до блокування роботи суду: судді КСУ прийняли заяву щодо указу Зеленського

Тупицький був відсторонений від посади судді КС указом президента. Як зазначили у суді, адміністративні функції як голови суду він має виконувати, оскільки на це його уповноважили судді Конституційного Суду України.

"Нездійснення адміністративних функцій Голови Суду призведе до дестабілізації роботи всієї інституції", – додається у повідомленні.

В Управлінні державної охорони заявили, що діють в межах свої повноважень та виконують вимоги указу президента.

"У зв’язку зі зверненням до УДО Державного бюро розслідувань щодо дотримання положень Конституції України, виконання вимог указу президента від 29 грудня, а також для усунення ризиків, у зв’язку з якими було відсторонено Тупицького О.М. від посади судді КСУ та задля недопущення останнього до приміщень КСУ на строк дії указу президента (два місяці), військовослужбовці УДО діють лише на підставі та в межах повноважень передбачених чинним законодавством", – йдеться у повідомленні управління.

Що відомо

  • 28 грудня голову Конституційного суду Олександра Тупицького викликали до Офісу генпрокурора для вручення підозри у кримінальному провадженні. Тупицький на виклик не з'явився. Через це Офіс Генпрокурора зробив подання до президента щодо відсторонення Тупицького від посади очільника КСУ.
  • У вівторок, 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького на два місяці. Згодом Конституційний суд оприлюднив заяву, в якій назвав це рішення неконституційним і заявив, що Тупицький продовжить працювати на посаді.
  • Судді Конституційного суду на зборах прийняли заяву через відсторонення Зеленським Тупицького.
  • Конституційний суд повідомляв, що голова КСУ Олександр Тупицький разом з дружиною та сином відпочиває в Об'єднаних Арабських Еміратах за понад 242 тисячі гривень.
На початок