Затоплення Бузького Гарду на Миколаївщині. Що скажуть у ЄС

Затоплення Бузького Гарду на Миколаївщині. Що скажуть у ЄС

Затоплення Бузького Гарду на Миколаївщині. Що скажуть у ЄС
Суспільне Миколаїв

Затоплення Бузького Гарду на Миколаївщині може призвести до зриву виконання зобов’язань України перед Європейським Союзом. Про це йдеться у відповіді заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Шахматенка на інформаційний запит журналістів Суспільного.

Прийняття програми розвитку гідроенергетики до 2026 року передбачає реалізацію кількох проєктів, зокрема будівництво Дністровської ГАЕС, будівництво каскаду Верхньодністровських ГЕС, будівництво Ташлицької ГАЕС, яке пов’язане із знищенням частини територій національного парку Бузький Гард, що буде затоплена через підняття рівня Олександрівського водосховища.

Затоплення Бузького Гарду на Миколаївщині. Що скажуть у ЄС
Суспільне Миколаїв

Слід відзначити, що території вищезазначених національних природних парків передбачається включити до Смарагдової мережі Європи, створення якої на території України передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Порушення природного стану цих об’єктів може призвести до зриву виконання зобов’язань України перед ЄС.

Читайте також: "На Миколаївщині відкриють новий туристичний веломаршрут"

До 24 травня триватимуть громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. По їх завершенню матеріали опрацьовуватимуться уповноваженим органом. Рішення у триденний термін оприлюднять у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, – йдеться у відповіді Міндовкілля.

Що відомо

  • Люди проти розбудови Ташлицької гідроакумулюючої електростанції на Південному Бузі та підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. Це може призвести до затоплення частини національного природного парку “Бузький Гард” та острову “Гардовий”, що може спричинити екологічну катастрофу та втрати культурно-історичного пласту.
  • Олександрівське водосховище – є нижньою водоймою Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, яка регулює баланс енерговиробництва Южноукраїнської атомної електростанції.
  • 21 травня 2021 року на острові Бузький Гард відбулась попереджувальна акція, в ході якої троє ветеранів російсько-української війни Олександр Терещенко, Олег Кравець та Олександр Кротик прикували себе ланцюгом до скелі на острові. Учасники акції наголосили, у разі підняття рівня води в Олександрівському водосховищі, острів не покинуть до останнього.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Вибір редакції

На початок