ЄС до кінця червня отримає додатково 50 мільйонів доз вакцини BioNTech/Pfizer

ЄС до кінця червня отримає додатково 50 мільйонів доз вакцини BioNTech/Pfizer

ЄС до кінця червня отримає додатково 50 мільйонів доз вакцини BioNTech/Pfizer
Associated Press

Євросоюз до кінця червня повинен отримати додатково 50 мільйонів доз вакцини від виробника BioNTech/Pfizer. Загалом у другому кварталі цього року до ЄС має надійти близько 250 мільйонів доз цієї вакцини.

Про це 14 квітня заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Deutsche Welle.

За її словами, терміни поставок вакцини дещо змінилися. Раніше доставку партій доз BioNTech/Pfizer очікували у четвертому кварталі 2021 року.

Фон дер Ляєн додала, що “таким чином наразі передбачається, що у другому кварталі — з квітня до червня включно — до ЄС має надійти загалом 250 мільйонів доз цієї вакцини”.

Розподіл вакцини між країнами-членами ЄС відбуватиметься пропорційно до кількості населення у кожній. Таким чином Німеччина отримає близько 9 мільйонів додаткових доз вакцин (або 18,6%).

Читайте також: Країни світу вводять вікові обмеження на щеплення препаратом AstraZeneca

Поруч з цим, за словами єврокомісара з питань юстиції Дідьє Рейндерса, Комітет постійних представників 27 країн-членів Євросоюзу (COREPER) погодив спільну позицію для переговорів з Європарламентом щодо запровадження у ЄС єдиних сертифікатів вакцинації:

“Я вітаю прийняття рішення розпочати переговори з Європарламентом стосовно прийняття до літа електронних паспортів вакцинації”, — написав він у Twitter.

Рейндерс переконаний, що дана угода є ключовим кроком вперед у цьому процесі.

Що відомо

 • З початком березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
 • Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес щеплення препаратом AstraZeneca. Країни чекали на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
 • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
 • 18 березня Європейська агенція з лікарських засобів дійшла висновку, що вакцина проти коронавірусу від AstraZeneca є безпечною та ефективною.
 • Франція та Італія відновили використання вакцини AstraZeneca після висновку Європейської агенції з лікарських засобів про її безпечність.
 • Уряд Швеції дав дозвіл на відновлення вакцинації препаратом AstraZeneca осіб віком понад 65 років.
 • Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) виявив можливий зв'язок між вакциною AstraZeneca та рідкісними проблемами згортання крові у щеплених людей.
 • У ВООЗ заявили про нерівномірний розподіл COVID-вакцин у світі.
 • 20 березня Європейська комісія запропонувала створити "зелені" цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах Європейського Союзу.
 • 9 квітня стало відомо, що ЄС планує додатково виділити понад 120 мільйонів євро на боротьбу з пандемією.
 • 12 квітня Jonson&Jonson розпочали поставки вакцини до ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок