ЄС планує додатково виділити понад 120 мільйонів євро на боротьбу з пандемією

ЄС планує додатково виділити понад 120 мільйонів євро на боротьбу з пандемією

ЄС планує додатково виділити понад 120 мільйонів євро на боротьбу з пандемією
АР

Рада Європейського Союзу 9 квітня затвердила додаткове фінансування з бюджету ЄС 121,5 мільйона євро "для задоволення нагальних потреб" блоку у боротьбі з пандемією коронавірусу. Після цього дане рішення має розглянути і затвердити Європарламент.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Зокрема, кошти виділяються на підготовчу роботу для отримання "цифрових зелених сертифікатів" (паспортів вакцинації). Також фінансуватиметься посилення спроможності держав-членів виявляти та контролювати нові варіанти вірусу SARS-CoV-2.

Кошти передбачаються й на оцінку та коригування нових аналізів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для кожного нового варіанту вірусу COVID-19 перед початком тестів.

Окремий напрямок фінансування — моніторинг поширення коронавірусу та його варіантів у стічних водах.

Кошти залучать із "Резерву солідарності та надзвичайної допомоги", який призначений для допомоги країнам-членам та третім країнам у надзвичайних ситуаціях.

Фінансування здійснять через інструмент надзвичайної підтримки та внесок ЄС до Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC). Очікується, що Європарламент наступного тижня обговорить підтримку цієї ініціативи й затвердить її на пленарному засіданні наприкінці квітня.

“Загалом Єврокомісія запропонувала 245,2 мільйонів євро додаткового фінансування з бюджету ЄС для підтримки вищезазначених ініціатив, а також 100 мільйонів євро для подальших нових потреб, пов’язаних з COVID-19", — додали у Раді ЄС.

Читайте також: Кризова імунізація. Як проходить вакцинація у Грузії, Вірменії, Молдові та Білорусі

В Україні для боротьби із наслідками пандемії у 2020 році було створено Фонд боротьби з COVID-19. 19 березня Міністерство фінансів заявило про те, що з 78 мільярдів гривень, закладених у Фонд боротьби з COVID-19 на 2020 рік, фактично використали 67 мільярдів гривень.

У Держбюджеті на 2021 рік на сферу охорони здоров’я в Україні передбачено видатки у розмірі 161,4 мільярда гривень. Зокрема, на боротьбу з COVID-19 було закладено 19,4 мільярда гривень, з них: на програму медгарантій — 15,8 мільярда гривень, на проведення вакцинації — 2,6 мільярда гривень, на запобігання поширення коронавірусу у школах — 1 мільярд гривень.

Читайте також

В ЄС запроваджують "зелені паспорти вакцинації"

Низка країн ЄС ввели вікові обмеження на щеплення препаратом AstraZeneca

Італія планує відновити туристичну сферу з 2 червня

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок