Усі вакцини AstraZeneca є взаємозамінними — МОЗ

Усі вакцини AstraZeneca є взаємозамінними — МОЗ

Усі вакцини AstraZeneca є взаємозамінними — МОЗ
. УНІАН

Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках.

Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), повідомляє Центр громадського здоров'я.

Експерти зазначили, що вакцина AstraZeneca/Covishield індійського виробництва та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення.

Читайте також: Як записатися на вакцинацію проти COVID-19. Інструкція від Мінцифри

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність і вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

Міністерство охорони здоров’я обіцяє, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде доступною в достатній кількості.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав указ про вакцинацію населення України від коронавірусу. Відповідно до нього уряд має у 7-денний термін розробити та затвердити Національний план вакцинації проти коронавірусу. Зокрема, у ньому планується визначити мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень, джерела та терміни постачання COVID-вакцин.
  • З 1 березня українці можуть записатися до електронної черги на вакцинацію проти COVID-19 на державному порталі "Дія".
  • 2 березня президент Володимир Зеленський щепився вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що до кінця року всі охочі зможуть зробити щеплення від коронавірусу. Також він повідомив, що Україна вже має контракти на 30 мільйонів доз вакцин.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок