В Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
"Вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) приземлився в Україні. Першу партію в пів мільйона доз отримано. Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації", - написав міністр у Facebook.
На місці події також перебувала кореспондентка Суспільного Дар'я Кінша.
Перша партія складає 500 тисяч доз. Борт з медпрепаратом вилетів з Мумбая 22 лютого та дістався Києва із зупинкою у Стамбулі. Напередодні заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що після вирішення логістичних проблем, Україна має отримувати препарат Covishield "кожні 10 днів".
Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.
Що відомо про вакцину Covishield
Розробниками цієї вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж "оксфордську" вакцину, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. На відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб "допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу".
Вакцина Covishield вводиться внутрішньом'язово - дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів. Розробники стверджують, що ця вакцина призводить не тільки до появи антитіл проти коронавірусу, а й до появи Т-лімфоцитівТ-лімфоцити - це імунні клітини, головне завдання яких виявляти і знешкоджувати збудників, які потрапили до клітин або знищувати самі інфіковані клітини., які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з COVID-19.
У рамках програми "Сусідство насамперед" перші дози індійської вакцини вже отримали Бутан, Мальдіви, Непал, Бангладеш і М'янма. Також Індія планує постачати препарат до Сейшельських островів, Шрі-Ланки, Маврикія та Афганістану після схвалення вакцини регуляторами цих країн.
Що відомо
- 21 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тисяч вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
- Україна отримає додаткові 5 мільйонів доз американської вакцини проти коронавірусу виробництва NovaVax.
- 19 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів до Індії, щоб проконтролювати відправлення вакцин від COVID-19 до України та домовитись із місцевим виробником про закупку додаткових обсягів.
- Раніше Степанов повідомив про домовленість щодо постачання вакцин, розроблених за участю компаній AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та Novavax (США), які виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія).
- Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
- Компанія AstraZeneca подала заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 на території України.
- Раніше заявку на реєстрацію вакцини в Україні подала китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.