У МОЗ звинувачують київський офіс AstraZeneca у затягуванні реєстрації вакцини

У МОЗ звинувачують київський офіс AstraZeneca у затягуванні реєстрації вакцини

У МОЗ звинувачують київський офіс AstraZeneca у затягуванні реєстрації вакцини
. АР

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що український офіс компанії AstraZeneса не поспішає подавати заявку на реєстрацію їх вакцини від COVID-19. А це гальмує процес постачання цих препаратів в Україну.

Про це журналістам повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він зазначив, що у рамках глобального механізму COVAX Україна має отримати вакцину, що виробляє компанія SK BioScience в Південній Кореї за ліцензією AstraZeneса. До кінця другого кварталу Україна очікує на постачання приблизно 1,7 мільйона доз цього препарату. Однак, за словами Ляшка, в українському офісі AstraZeneса, якому головний офіс компанії передав право подачі заявки на реєстрацію вакцини, "придумують будь-які речі, чому не подавати вакцину на реєстрацію".

Головний санлікар зазначив, що МОЗ було змушене навіть залучити головний офіс ВООЗ та європейське бюро організації, щоб компанія AstraZeneса вплинула на свою українську філію.

"Поки від них немає заявки, міністерство не може видати свідоцтво про реєстрацію вакцини", — сказав Ляшко.

Що відомо

  • Британо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca підтвердила інформацію про тимчасову затримку постачання вакцин проти COVID-19 до країн ЄС.
  • 23 лютого до України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній. У той же день вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • В середині березня Індія тимчасово призупинила експорт найбільших партій вакцин AstraZeneca для задоволення внутрішнього попиту на тлі сплеску захворюваності.
  • Фармацевтичний концерн Serum Institute of India заявив, що може відновити експорт препарату AstraZeneca до червня 2021 року.
  • У МОЗ повідомили, що всі вакцини AstraZeneca, виготовлені на різних виробничих майданчиках, є взаємозамінними.
  • У МОЗ заявили, що для закупівлі вакцини проти COVID-19 необхідно додатково 6,5 мільярда гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок