Для абітурієнтів з окупованих територій запустять підготовчі курси зі стипендіями

Для абітурієнтів з окупованих територій запустять підготовчі курси зі стипендіями

Для абітурієнтів з окупованих територій запустять підготовчі курси зі стипендіями
Суспільне: Чернігів

Цього року для абітурієнтів з окупованих територій запустять курси зі стипендіальною підтримкою з підготовки до вступу у вищі навчальні заклади.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Проводити підготовчі курси планують з червня по серпень на базі 25 вищих навчальних закладів.

"Після проходження підготовчих курсів абітурієнти з ТОТ зможуть вступити до будь-якого зі 195 ЗВО України, де діють спрощені умови вступу, зокрема й у ті, де проводилися підготовчі курси", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві передбачають, що на підготовчі курси цього року може вступити від 500 до 700 абітурієнтів з окупованих територій.

"За прогнозами, у 2021 до українських ЗВО з тимчасово окупованих територій вступить близько 2200 абітурієнтів. З них щонайменше 1475 осіб вступить до 25 пілотних ЗВО, в яких буде запущено безоплатні підготовчі курси", — розказали у міністерстві.

З 2016 року кількість вступників з тимчасово окупованих територій зросла від 1008 осіб до 2026 у 2020 році.

"Але, на жаль, є чимало факторів, які можуть вплинути на цей показник. Зокрема, блокування роботи КПВВ з боку російських окупаційних режимів. Адже через такі дії діти просто не можуть приїхати до ЗВО. Такі провокації ми вже спостерігали минулого року", — додали у повідомленні.

Додають, що підготовчі курси - це пілотний проєкт великої програми "Реінтеграція молоді з ТОТ". Він буде реалізовуватись спільно з Міністерством освіти і науки.

Що відомо

  • 3 липня Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО.
  • Раніше вступ за квотою був передбачений лише для вступників з тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.
  • Кабінет міністрів оприлюднив умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році.
На початок