Чи потрібен ПЛР-тест іноземцям, які прибувають до України транзитом. Відповідає Держприкордонслужба

Чи потрібен ПЛР-тест іноземцям, які прибувають до України транзитом. Відповідає Держприкордонслужба

Оновлено
Чи потрібен ПЛР-тест іноземцям, які прибувають до України транзитом. Відповідає Держприкордонслужба

Іноземним громадянам, які прибувають до України транзитом і не виходять з будівлі аеропорту, ПЛР-тест не потрібен.

Про це на брифінгу повідомив генерал-майор та начальник управління організації прикордонного контролю Державної прикордонної служи Юрій Лисюк.

"Якщо люди планують день перебути в Україні, хоча летять транзитом, ПЛР-тест потрібен. Якщо громадяни будуть пролітати транзитом без виходу з аеропорту, то в такому випадку ПЛР-тест не потрібен. Люди, які слідують транзитом до якоїсь іншої країни, то там, як правило, у них вимагатимуть ПЛР-тест, то краще його мати як і для транзиту, так і для прибуття в ту чи іншу країну", – сказав Лисюк.

За його словами, вимоги щодо наявності ПЛР-тесту для іноземців діє до 30 квітня. Водночас він пояснив, що у постанові Кабінету міністрів не прописано, чи можуть вакциновані люди перетинати український кордон без ПЛР-тесту.

Лисюк нагадав, відтепер при в’їзді до України іноземці повинні мати негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години (раніше було за 48 годин). Водночас іноземці, які не матимуть негативний результат тесту на коронавірус чи страховий поліс, не будуть пропущені через державний кордон. Окрім цього, є винятки, коли іноземцям не потрібно надавати ПЛР-тест.

"Це іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, тобто мають посвідку на постійне проживання. Також особи, які визнані біженцями, працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав., представництва офіційних міжнародних місій та організацій, які акредитовані в україні, та члени їх сімей", – сказав Лисюк.

Також без ПРЛ-тесту можуть в'їжджати до країни члени екіпажів, водії транспортних засобів, які здійснюють нерегулярні перевезення.

"Під час виїзду наших громадян за межі держави ми не перевіряємо ПЛР-тести, нам достатньо показати відповідний документ під час виїзду за кордон", – додав Лисюк.

Що відомо

  • 23 березня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка зобов’язує всіх іноземців робити ПЛР-тест на COVID-19 при в’їзді на територію України.
  • Понад сто країн у світі відкрили свої кордони для українців. Туди станом на кінець березня можна їхати за умови дотримання правил в'їзду.
  • Європейська комісія запропонувала створити "зелені" цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах Європейського Союзу.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни включити до пріоритетних груп з вакцинації проти COVID-19 моряків та екіпажі літаків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок