Китай відправив в Україну першу партію вакцин CoronaVac проти COVID-19.
Як повідомили в посольстві України в Китаї, 25 березня в Україну відправили першу партію із замовлених Україною 1,915 мільйона вакцин проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
"Зазначена інактивована вакцина, що була 10 березня 2021 року зареєстрована МОЗ України, пройшла усі етапи клінічних досліджень, офіційно підтвердивши її ефективність і безпечність, і наразі вже широко застосовується для захисту населення від пандемії у КНР, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії тощо", — зазначили в посольстві.
Компанія Sinovac Biotech була заснована у 1999 р. і наразі є світовим лідером у розробці і виробництві вакцин різних типів (гепатит A і Б, вітряна віспа, пташиний грип H5N1, свинячий грип H1N1, ентеровіруси тощо).
Що відомо
- Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
- CoronaVac – вакцина, яку створює спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Sinovac, біомедицинський дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.
- 11 січня група компаній "Лекхім" заявила про укладення угоди на постачання 5 мільйонів доз китайської вакцини CoronaVac після 10 місяців переговорів.
- Група компаній "Лекхім" отримала державне замовлення на закупівлю китайської вакцини CoronaVac без проведення тендерних торгів.
- Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.
- 10 лютого китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech подала заявку на реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 для екстреного медичного застосування. 10 березня Україна зареєструвала вакцину.
- Компанія-постачальник "Лекхім" заявила, що планує постачання вакцини CoronaVac китайської фармкомпанії Sinovac Biotech 25 березня. Водночас у державному підприємстві "Медичні закупівлі" заявили, що не отримали необхідних документів від постачальника.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу