У Львові планують проводити операції із пересадки органів у дітей

У Львові планують проводити операції із пересадки органів у дітей

У Львові планують проводити операції із пересадки органів у дітей
. Колаж, Суспільне Львів

Львівська міська дитяча лікарня отримала ліцензію, яка дозволяє робити у медзакладі операції із трансплантації органів у дітей. Про це у програмі "Сьогодні. Головне" повідомила завідувачка хірургічним відділенням міської дитячої клінічної лікарні на Орлика Галина Курило.

За словами Галини Курило, зараз у лікарні триває ремонт. Влітку там планують розпочати трансплантацію дитячих органів.

"У нас відкрите нове відділення в реанімації інтенсивної терапії для трансплантованих хворих. Базовим відділенням для тих дітей буде друга хірургія. Це відділення на 5 поверсі, воно розраховане на 6 ліжок. У нас можна буде проводити трансплантації печінки, нирок, а у майбутньому — кишківника, легень і так далі", — каже Галина Курило.

За словами Галини Курило, львівські медики навчалися органної трансплантології закордоном, упродовж чотирьох років, тож тепер готові працювати у цьому напрямку.

Читайте також: "Час жити": у Львові організували фотосесію для людей, які живуть з донорськими органами

Волонтери, які допомагають дітям із різними недугами, кажуть, зараз на Львівщині на трансплантацію органів чекають 11 дітей, ще декілька — чекають пересадки кісткового мозку.

"Наскільки мені відомо, на останній сесії міської ради, були виділені кошти на закупівлю апаратури і завершення ремонтів. Ще є питання стажування наших лікарів – реаніматологів і тих, хто буде цим займатися. І в принципі, я дуже сподіваюся, що перша трансплантація печінки відбудеться вже цього року", - каже керівниця БФ" Крила надії" Наталія Ліпська.

Що відомо

  • Кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні у 2020 році зросла вдвічі та становить шість медичних установ.
  • МОЗ планує значно збільшити кількість трансплантацій у 2021 році.
  • Всього за 2020 рік в Україні здійснили 204 операції з трансплантації кісткового мозку, ще 182 пацієнти були направлені для лікування за кордоном.
  • 5 серпня 2020 року Кабінет міністрів затвердив порядок перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, ввезення таких матеріалів на митну територію та вивезення їх за межі митної території.
На початок