За рік кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні зросла вдвічі – Степанов

За рік кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні зросла вдвічі – Степанов

За рік кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні зросла вдвічі – Степанов Львівська міська клінічна лікарня швидкої допомоги

Кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні у 2020 році зросла вдвічі та становить шість медичних установ. МОЗ планує значно збільшити кількість трансплантацій у 2021 році.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Протягом минулого року до пілотного проєкту розвитку трансплантації кісткового мозку в України приєдналися 3 додаткових медичні заклади, які стали центрами трансплантації. Разом із першими учасниками проєкту, кількість центрів сягнула шести. Чотири центри розташовані у Києві, один – у Львові та ще один – у Черкасах", – розповів міністр.

Центрами трансплантації кісткового мозку у 2020 році стали наступні медичні заклади:

  • Національна дитяча спеціалізована лікарня МОЗ України "Охмадит";
  • Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України у м.Львів;
  • Київський центр трансплантації кісткового мозку;
  • Національний інститут раку;
  • Київський обласний онкодиспансер;
  • Черкаський обласний онкодиспансер;

Всього за 2020 рік в Україні здійснили 204 операції з трансплантації кісткового мозку, ще 182 пацієнти були направлені для лікування за кордоном. Очільник МОЗ наголосив, що число пацієнтів, направлених за кордон, значно перевищує показники минулих років. Враховуючи, що вартість трансплантації кісткового мозку за кордоном перевищує українську майже вдвічі, МОЗ планує значно збільшити кількість операцій в Україні у 2021 році.

"Ми поставили досить амбітну ціль – досягти показника у 480 операцій з трансплантації кісткового мозку у 2021 році. З них 50 мають бути проведені з пересадкою від неродинного донора та 430 – звичайних трансплантацій", – поділився планами Степанов.

Для того, щоб реалізувати дані плани, МОЗ у 2020 році затвердило низку нормативно-правових актів, що регулюють всі аспекти завезення донорського матеріалу до України, формування національної бази даних донорів та власне проведення операцій. Крім того, міністерство підвищило тарифи на трансплантацію як кісткового мозку, так і трансплантацію органів, для того, щоб покривати всі етапи підготовки операції та подальшого лікування.

Що відомо

  • 26 грудня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна через три роки зможе запустити власну повноцінну систему трансплантації органів. Тож українцям не доведеться виїжджати з країни для отримання відповідних медичних послуг.
  • МОЗ планує запустити з 1 січня 2021 року Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ) в Україні. Вказана система буде містити інформацію щодо донорів та реципієнтів.
  • 5 серпня 2020 року Кабінет міністрів затвердив порядок перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, ввезення таких матеріалів на митну територію та вивезення їх за межі митної території.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди