Марсохід NASA записав звуки свого руху Червоною планетою

Марсохід NASA записав звуки свого руху Червоною планетою

Марсохід NASA записав звуки свого руху Червоною планетою
. NASA

Марсохід Perseverance ("Наполегливість") Національного аерокосмічного агентства США (NASA) записав перші звуки свого руху поверхнею Червоної планети.

Як пише Space, Perseverance записав звук під час поїздки 7 березня, на записі можна почути багато скрипів і гуркотів.

"Багато людей, коли бачать зображення, не розуміють, що колеса металеві. Коли ви їдете на цих колесах камінням, це дійсно дуже шумно", — заявив після публікації звуків 17 березня старший інженер і водій марсохода Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії Ванді Верма.

Зазначається, що мікрофон входу, спуску і посадки (EDL) апарату "Наполегливість" записав понад 16 хвилин звуку на відстань 27,3 метра на дні кратера Єзеро шириною 45 км на Марсі.

Крім того, мікрофон EDL вловив марсіанський вітер та різні дзижчання марсохода. Perseverance також має другий мікрофон, який є частиною інструменту SuperCam. Він записав свист вітру і клацання, які створив лазер апарату.

Раніше роботи ніколи не записували звуки з Марсу. NASA вони потрібні переважно для оцінки працездатності всіх систем марсохода, щоб переконатися, що під час доставлення й посадки нічого не пошкодилося. Також деталі про клацання з SuperCam можуть розкрити важливі характеристики порід Марсу, зокрема їх твердість і наявність у них покриття.

"Наполегливість" — центральна частина місії Mars 2020 вартістю 2,7 мільярда доларів, яка буде шукати ознаки давнього життя в Єзеро, а також збирати й зберігати десятки зразків для майбутнього повернення на Землю. Марсохід розміром з автівку швидко набирає швидкість. Перевірка приладів проходить добре, і робот вже провів кілька перших поїздок поверхнею Червоної планети.

Після того, як марсохід завершить свої поїздки Марсом, вивчаючи територію, він серйозно приступить до наукової роботи й збору зразків поверхні планети.

Що відомо

  • Марсохід Perseverance ("Наполегливість") NASA за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.
  • Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.
  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.

Читайте також

NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

Командиром МКС стане французький астронавт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок