Марсохід надіслав на Землю аудіозапис з космосу

Марсохід надіслав на Землю аудіозапис з космосу

Марсохід надіслав на Землю аудіозапис з космосу
. NASA

Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.

"Мікрофон на борту марсохода NASA Mars 2020 Perseverance записав звуки космічного корабля, коли він мчить міжпланетним простором", - повідомили у NASA.

Як відзначається, запис був тестовим: вчені хотіли перевірити системи апарату перед приземлення, запланованим на 18 лютого 2021 року.

"Наша система працює і готова спробувати записати звук приземлення на Марс", - повідомили в агентстві.

Дослідницький апарат має сісти у 45-кілометровий кратер Єзеро на північній півкулі планети. Астрономи вважають, що 3,5-3,9 мільярда років тому там розташовувалися дельта річки і озеро.

Як повідомлялося, Perseverance має шукати ознаки мікробіологічних форм життя на Марсі, які могли існувати там в минулому, а також вивчатиме клімат та погоду планети.

Що відомо

  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід "Perseverance" на Марс.
  • 23 липня Китай запустив ракету Long March 5, яка має доправити на Марс перший в історії китайський марсохід.
  • Об’єднані Арабські Емірати стали першою арабською країною, яка відправила космічний зонд на Марс.
  • Апарат Європейського космічного агентства (EAS) ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) сфотографував зелене сяйво, яке виникає в кисневих шарах навколо Марсу.
  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.
На початок